آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97521
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  آقای سلطانی‌فر! نتیجه ملاقات‌تان با شیخ سلمان محرومیت دوباره ایرانی‌ها از میزبانی بود؟

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ نمایندگان فوتبال ایران و عربستان همچون دو سال گذشته باز هم باید در زمین بی‌طرف با تیم‌های عربستانی بازی کنند، این حکمی است که کنفدراسیون فوتبال آسیا صادر کرده و با وجود اینکه فدراسیون فوتبال گفته این رأی را قبول ندارد اما چاره‌ای جز این ندارد که تمکین کند چرا که به‌اعتقاد بسیاری از افراد و کارشناسان، فدراسیون فوتبال در این زمینه چندان خوب عمل نکرده است.

  در این میان البته نهادهای دیگر هم پیگیر این ماجرا بودند که از جمله آنها می‌توان به وزارت ورزش اشاره کرد. محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان روز گذشته در نشست خبری روز گذشته خود در این باره گفت: ما به‌عنوان وزارت ورزش کنار فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها هستیم و این موضوع را دنبال می‌کنیم که حقی ضایع نشود و میزبانی ما به کشور ثالث نیفتد البته نمی‌خواهیم به‌عنوان وزارت ورزش در این موضوع ورود مستقیم داشته باشیم چرا که فیفا و AFC اجازه دخالت دولت را نمی‌دهند اما از تصمیم فدراسیون و باشگاه‌ها حمایت جدی می‌کنیم. درخواست باشگاه‌ها از AFC و فیفا این است که تصمیم قبلی مبنی بر رفت و برگشت برگزار شدن بازی‌ها اجرا شود و گزارش ناظر ایرلندی نیز اعلام شود تا کشورها بدانند ما در ایران مشکل امنیتی نداریم.

  نکته مهم این است که داورزنی گفته وزارت ورزش به‌صورت مستقیم به این موضوع ورود نمی‌کند اما او نگفت که پس چرا مسعود سلطانی‌فر آبان ماه سال جاری مخفیانه به مالزی رفت تا با رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار کند. این سفر که به‌صورت پنهانی انجام شد، برای اولین بار از سوی خبرگزاری تسنیم در تاریخ ۲۷ آبان افشا شد (لینک خبر را اینجا بخوانید). حتی اگر بپذیریم که وزیر ورزش برای این موضوع از شیخ سلمان درخواست وقت نکرده باید گفت حتماً او درباره مشکل بدهی باشگاه‌های ایرانی با رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا رایزنی کرده است اما مگر می‌شود وزیر ورزش یک کشور از رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست وقت ملاقات کند و فقط درباره یک موضوع با او حرف بزند و حرفی از موضوع مهم میزبانی تیم‌های ایرانی از سعودی‌ها به‌میان نیاورد؟

  وزارت ورزش که درباره کوچکترین کارها و اقدامات مسعود سلطانی‌فر اطلاع‌رسانی می‌کند چرا در این باره سکوت کرده است؟ آیا سفر وزیر یک کشور و درخواست ملاقات او از رئیس کنفدراسیون یک رشته در شأن وزیر است؟ نتیجه این ملاقات چه بود و چه عایدی برای فوتبال ایران داشت؟ چرا این ملاقات تأثیری در رأی کنفدراسیون فوتبال آسیا نداشت و تیم‌های ایرانی همچنان باید در کشور ثالث به مصاف نمایندگان سعودی بروند؟

  برچسب ها :

  نظرات