آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ , Sunday 7 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97509
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  اقدام اخیر ترامپ علیه قدس شریف، تجاوز به ارزش‌های اسلامی است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در اجلاس قدس پایتخت صلح ادیان گفت:در صدمین سالگرد ننگین بالفور که موجب پیدایش رژیم اشغالگر و جعلی صهیونیستی در سرزمین فلسطین شد، جهان شاهد بالفور جدیدی با اقدام رییس جمهوری آمریکا مبنی بر اعلام انتقال سفارتخانه خود از تل آویو به بیت المقدس بود.
  وی فزود: اقدامی که هر چند از سر استیصال و درماندگی در منطقه غرب آسیا و مشحصا به خاطر شکست در سوریه و عراق بود، ولی نشان دهنده عمق دشمنی استکبار جهانی با ادیان الهی است.
  آیت الله محمدی گلپایگانی تصریح کرد: اقدام آقای ترامپ تجاوز آشکار به هویت قدس و ارزش های دینی و عقیدتی عموم ادیان و علی الخصوص مسلمانان است. این اقدام نابخردانه از سوی پیروان ادیان متخلف در سطح جهان محکوم شد.
  وی ادامه داد: این اقدام وی علیه حقوق تاریخی و ثابت ملت فلسطین در مساله قدس است که قطعنامه های بین المللی و اصول بنیادین بین المللی آن را تعیین کرده اند و نشان داد حمایت آمریکا از قوانین و تصمیمات بین المللی صرفا ژست سیاسی است.
  رییس دفتر مقام معظم رهبری بیان داشت: بیت المقدس را مهد و خاستگاه سه دین الهی اسلام، مسیحیت و یهودیت می دانیم که از جایگاه ویژه ای نزد پیروان ادیان الهی برخوردار است و به حق باید آن را محل صلح و دوستی برای پیروان همه ادیان دانست.
  وی گفت: نام شهر بیت المقدس همواره با صفات قدس و مقدسات همراه بوده و این شهر باستانی از آغاز شهر صلح و سلام خطاب شده است. قدس سالیانی قدمگاه انبای الهی بوده است و بناهای تاریخی برجای مانده از آن حکایت از پیشینه با هویت این شهر مقدس مزد تمام ادیان الهی دارد . بیت المقدس محل معارح پیامبر اسلام(ص) هم است.

  برچسب ها :

  نظرات