آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97480
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  آیت‌الله هاشمی در صورت حیات از رد کلیات بودجه در مجلس متعجب می‌شد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سیده فاطمه ذوالقدر نماینده  مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز چهارشنبه (۱۱ بهمن ۹۶) و در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۹۷ بارزترین ویژگی آن را عملیاتی بودن و استفاده از مشارکت بخش خصوصی برای رهایی از اقتصاد دولتی خواند و گفت: انتشار اوراق مشارکت و قرضه یعنی بدهی دولت در اصلاحات صورت گرفته ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت.

  وی با اشاره به کاهش ۹ هزار میلیارد تومانی بودجه شرکت‌های وابسته در اصلاحات صورت گرفته از سوی کمیسیون تلفیق بودجه اظهار داشت: افزایش حامل‌های انرژی مورد موافقت اعضای کمیسیون واقع نشد.

  ذوالقدر با ذکر اینکه نخستین بار بیش از ۱۰ درصد به موضوع ملی شدن اعتبارات آموزش و پرورش با نگاه عدالت محور اختصاص یافت، گفت: این کار موجب جلوگیری از پرداخت نشدن حقوق معلمان، حق‌التدریسان و پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته می‌شود.

  وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان آینده اقتصادی کشور را معطل نگه داشت، تصریح کرد: این دولت برخاسته از آراء مردم و ما نمایندگان است و به قدر کافی مسائل و مشکلات را از گذشته پیش روی خود دارد.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیاز امروز کشور را عملکرد فراملی خواند و با تاکید بر سیاسی نشدن بررسی بودجه،‌گفت: شأن نمایندگی مجلس بالاتر از آن است که کشور را با رد دوباره کلیات بودجه بلاتکلیف بگذاریم و اگر امروز آیت‌الله هاشمی در قید حیات بود از این عملکرد مجلس در رد کلیات بودجه متعجب می‌شد.

  وی اظهار داشت: یکی از نقاط قوت کلیات لایحه بودجه افزایش بودجه هدفمندی یارانه‌ها و تخصیص آن به همه افراد زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی است.

  این نماینده مجلس گفت: از نمایندگان خواست در رای خود به کلیات بودجه وضعیت کشور را در نظر داشته و با موافقت با آن به ثبات و آرامش کشور کمک کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات