آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97469
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  رد کلیات لایحه بودجه ۹۷ در مجلس به دلیل ۷ ایراد اساسی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی عسگرظاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مسجدسلیمان اظهار کرد: برخلاف تحلیل‌های صورت گرفته‌شده توسط بعضی گروه‌های سیاسی، علت رد کلیات لایحه بودجه ۹۷ وجود ابهامات جدی در هفت موضوع مهم بود و دلایل سیاسی برای مخالفت با این لایحه واقعیت ندارد.

  وی افزود: در لایحه بودجه ۹۷ ما شاهد رشد درآمدهای مالیاتی تا سقف ۱۲۸ هزار میلیارد تومان هستیم که با توجه به رکود فعلی حاکم بر کشور، افزایش مالیات باعث تشدید فشار اقتصادی می‌شود و این موضوع مورد پذیرش ما نیست.

  نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس افزایش حجم بودجه را از دیگر ایرادات وارد شده به لایحه بودجه ۹۷ از سوی نمایندگان دانست و گفت: بودجه ۹۷ نسبت به امسال حدود ۱۰۹ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است که این افزایش حجم می‌تواند تبعات منفی اقتصادی به همراه داشته باشد.

  وی گفت: افزایش استفاده از اوراق مشارکت در بودجه سال ۹۷ به مبلغ ۳۸٫۵ هزار میلیارد تومان آن‌هم عموماً در بودجه‌های جاری، یکی دیگر از علت‌هایی بود که باعث شد تا کلیات لایحه بودجه مورد پذیرش نمایندگان قرار نگیرد.

  عسگرظاهری در ادامه به موضوع یارانه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: برنامه منسجم و مشخصی در این بخش از سوی دولت ارائه داده نشده است. کاهش بودجه یارانه‌ها و عدم ارائه طرح کارشناسی برای حذف بخشی از یارانه بگیران باعث شکل گرفتن ابهامات زیادی در مجلس شده که لازم است در بودجه ۹۷ درباره آن شفاف‌سازی شود.

  وی تصریح کرد: عدم تطبیق لایحه بودجه با برنامه ششم توسعه، افزایش ۲۰۰ درصدی برداشت از صندوق توسعه ملی و کاهش درآمدهای نفتی از جمله موارد دیگری هستند که باعث شد تا کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ مورد موافقت نمایندگان قرار نگیرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات