آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97432
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  طرح سناتورهای آمریکایی برای تحریم ایران؛ این بار به بهانه «لوینسون»

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سنای آمریکا به زودی طرحی را بررسی می‌کند که هدف از آن هموار کردن راه برای اعمال تحریم‌های تازه علیه ایران، این به بهانه پرونده «رابرت لوینسون» مأمور اطلاعاتی آمریکا است.

  به نوشته روزنامه «سان سنتینل»، «بیل نلسون» و «مارکو روبیو» ۲ سناتوری هستند که روز سه‌شنبه اعلام کردند طرحی را تدوین کرده‌اند که افرادی را که «آمریکایی‌ها را گروگان گرفته باشند»، تحریم می‌کند.

  لوینسون مأمور سابق اداره فدرال تحقیقات آمریکا (اف. بی. آی) است که مقامات آمریکایی مدعی‌اند در سال ۲۰۰۷ در حالی که به جزیره کیش سفر کرده بوده، ناپدید شده است. در حالی که مقامات آمریکایی ابتدا می‌گفتند او در سفری شخصی و برای تفریح به ایران آمده، بعدها رسانه‌های آمریکایی فاش کردند که او در این سفر تحت پوشش جهانگرد و در حال انجام مأموریتی برای آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) بوده است.

  پس از مفقود شدن لوینسون، در حالی که از او ویدئوهایی منتشر شد که به گفته مقامات آمریکایی به نظر می‌رسد او را در افغانستان نشان می‌دهد، واشنگتن به خصوص دولت جدید آمریکا، ایران را به بازداشت او متهم کردند.

  روبیو در بیانیه‌اش درباره لوینسون گفت: «اینکه رژیم ایران همچنان اطلاع از محل حضور باب لوینسون را که یازده سال پیش در جزیره کیش ایران ربوده شد، انکار کند، غیرقابل قبول است.»

  دولت آمریکا در تلاش است تا از پرونده لوینسون برای افزایش فشارها به ایران استفاده کند. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از همسر لوینسون برای حضور در مراسم سخنرانی سالانه رئیس‌جمهور که امروز برگزار می‌شود، دعوت کرده است.

  پیش از این هم «تد دوچ» عضو دموکرات مجلس نمایندگان طرح مشابه طرح نلسون و روبیو را به مجلس نمایندگان ارائه کرده بود.

   

  برچسب ها :

  نظرات