آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97400
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس موسسه آموزش عالی خزر مطرح کرد

  لزوم توجه به ارتقای کیفیت واحدهای دانشگاهی/ تعدد دانشگاه‌ها ضعف آموزشی را به دنبال دارد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ احسان شعبان‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه ارتقای کیفی واحدهای دانشگاهی یک ضرورت است، اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید به استانداردهای آموزشی پایبند و در بحث کیفی مسائل آموزشی را رعایت کنند؛ اما متاسفانه از نگاه دانشجویان امروز، رعایت استاندارد‌های آموزشی و ارتقای کیفیت آموزش یک تهدید است.

  وی افزود: دلسردی و دل‌زدگی دانشجویان در فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی، باعث ناامیدی در بین آن‌ها شده که انقلاب بزرگی در سیستم آموزش عالی کشور به وجود آورده است.

  سرپرست دانشگاه آموزش عالی خزر محمودآباد با اشاره به اینکه ایجاد انگیزه در دانشجویان می‌تواند توسط اساتید معتبر و خبره در رشته‌ی تخصصی خود صورت گیرد، گفت: به واسطه طرز تفکری که دانشجویان امروز دارند امید به فردا از بین رفته و این دیدگاه در آینده خسارت‌های قابل توجهی به بدنه آموزشی کشور می‌زند.

  شعبان‌زاده یکی از دغدغه‌های اصلی جوامع دانشگاهی را تعدد موسسات غیرانتفاعی و سایر دانشگاه‌ها دانست و عنوان کرد : تعدد بالای موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه‌های دیگر به ویژه در مازندران باعث تغییر بعضی از تعاریف‌ها و مفاهیم شده است.

  وی تصریح کرد: تعدد دانشگاه‌ها موجب ضعف آموزشی شده و بزرگترین کمکی که وزارت خانه می‌تواند به موسسات عالی داشته باشد، برداشتن واژه غیر انتفاعی از کنار موسسات آموزش عالی است.

  شعبان‌زاده بیان کرد: برداشتن واژه غیر انتفاعی از کنار موسسات عالی موجب می‌شود دانشجویانی که انگیزه حضور در دانشگاه را به دلایل متفاوت ندارند، از موسسات خارج شوند زیرا به زور ماندن و ادامه تحصیل آنان به روند آموزشی لطمه وارد می‌کند.

  وی با بیان اینکه موسسات غیر انتفاعی نیاز به توجه بیشتری داشته و دانشگاه عالی خزر نه تنها یک خانواده دانشگاهی بلکه یک خانواده فرهنگی و آموزشی است، خاطر نشان کرد: نگاه ما صرفا ورود دانشجو به دانشگاه و گرفتن مدرک نیست؛ و با برنامه‌های فوق فرهنگی و برگزاری مسابقات ملی تاثیر گذاری بیشتری را در دانشگاه بر روی دانشجویان داریم.

  گفتنی است، دانشگاه عالی خزر از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را با دو رشته‌ی شیلات و صنایع غذایی در مقطع کاردانی شروع کرده است.

  امروز با ۵۱ مقطع رشته در دوره‌های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد با هزار و ۳۰ دانشجو به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

   

  مرجع: ایسنا

  برچسب ها :

  نظرات