آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97306
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل مدیریت بحران مازندران خبر داد

  هیچ‌گونه مشکلی در برق، گاز، آب و محورهای مازندران وجود ندارد/ اعلام مدارس تعطیل سه‌شنبه در استان

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی‌اصغر احمدی در گفت‌وگو با بلاغ در خصوص آخرین وضعیت مازندران در شرایط جوی حال حاضر، اظهار کرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مازندران، پیش‌بینی شرایط جوی را کردیم و بر این اساس در پنجم بهمن‌ماه هشدارها و اخطارهای لازم را به دستگاه‌های اجرایی، مردم و مسافران اطلاع‌رسانی کردیم.

  وی افزود: خوشبختانه علی‌رغم برودت هوا و برف‌ و باران توانستیم آمادگی خوبی را در بین دستگاه‌ها ایجاد کنیم. ضمن اینکه از قبل تقسیم‌بندی‌های عملیاتی را انجام دادیم. در خصوص محورهای اصلی استان نظیر سوادکوه، هراز، کندوان و کیاسر نیز پیش‌بینی‌ها انجام شد.

  مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: روز گذشته و با شروع برودت هوا، از ساعت ۸، هراز و کندوان را مسدود اعلام کردیم که وضعیت راه در استان، مطلوب بود اما از آن‌جا که در ادامه این محورها در استان تهران، وضعیت مطلوب نبود تصمیم به مسدود کردن این محورها گرفته شد.

  احمدی ادامه داد: در خصوص محور سوادکوه نیز با اعلام پلیس راه از ساعت ۱۰ شب گذشته، این محور را نیز مسدود اعلام کردیم و این امر هم ناشی از عدم پاکسازی مطلوب این محور در استان تهران بود که در این راستا، خودروهای در راه مانده را به مناطق امن و مکان‌های از قبل پیش‌بینی شده هدایت کردیم.

  وی خاطرنشان کرد: از ساعت نزدیک به ۹ امروز هم غالب محورهای اصلی استان بازگشایی شد و هیچ مشکلی در تردد محورهای اصلی استان نداشتیم. البته چون غالب ظرفیت و توان راهداری برای بازگشایی محورهای اصلی بود، محورهای فرعی نظیر کیاسر با مشکلاتی مواجه شد که عصر دوشنبه، عمده کار در این محور انجام شد که بزودی مابقی کار نیز به اتمام می‌رسد.

  هیچ مشکلی در وضعیت برق، گاز و آب نداشتیم

  مدیرکل مدیریت بحران مازندران در ادامه به آخرین وضعیت برق، گاز و آب در استان اشاره و عنوان کرد: خوشبختانه هیچ مشکلی در این بخش‌ها نداشتیم، فقط چند گزارش از قطعی برق در مناطق چهاردانگه داشتیم که با ورود همکاران، حل شد.

  احمدی در ادامه سخنانش به موضوع مدارس استان در مقاطع مختلف اشاره و بیان کرد: دیروز مقاطع ابتدایی تعدادی از شهرستان‌ها نظیر هزارجریب، بلده و کلاردشت را تعطیل اعلام کردیم و برای فردا هم به‌دلیل یخ‌زدگی معابر، به چند دسته تقسیم‌بندی کردیم.

  مدارس تعطیل سه‌شنبه در مازندران

  وی اضافه کرد: فردا مقاطع ابتدایی شیفت صبح شهرستان‌های کلاردشت، سوادکوه، سوادکوه شمالی، پیرجه نکا، کلیجانرستاق ساری، امامزاده عبدالله، بابلکنار، بندپی شرقی و غربی، چمستان و نور تعطیل است.

  مدیرکل مدیریت بحران مازندران اعلام کرد: فردا در بخش‌های هزار جریب نکا، بلده، چهاردانگه، دودانگه، یانه‌سر و لاریجان کلیه مقاطع تحصیلی تعطیل است.

  احمدی افزود: مدارس روستایی مرزن‌آباد چالوس و تمامی مدارس استثنایی استان نیز فردا تعطیل است.

  مشکلی در تأمین آرد خبازی‌های استان وجود ندارد

  وی با بیان اینکه برای اینکه نگرانی مردم را در موضوع تأمین آرد خبازی‌ها مرتفع کنیم به غله اعلام کردیم تا آرد را به میزان مکفی در تمامی انبارهای استان ذخیره‌سازی کند که در این راستا تعداد ۲۵ هزار و ۴۲۳ کیسه در انبارهای استان دپو شده است. باید این نکته را هم در این بخش یادآور شوم که بیش از ۷۰ درصد نانوایی‌های سطح استان نیز برای مواقع ضروری، دوگانه‌سوز شده‌اند و هیچ مشکلی در این بخش وجود ندارد.

  علی‌رغم برودت شاهد افت فشار گاز نبودیم/ بهینه و منصفانه مصرف کنیم

  مدیرکل مدیریت بحران استان مازندران در خصوص وضعیت فشار گاز در استان پاسخ داد: فشار گاز در سطح استان وضعیت مطلوبی دارد و شاهد فشار ۵۵۰ پی اس آی بودیم. و اگر در برخی نقاط با قطعی مواجه شدیم، به‌دلیل مصرف بالا در آن منطقه بوده که شهروندان استان می‌توانند مراتب را با شماره ۱۹۴ اطلا دهند تا در اسرع وقت مرتفع شود.

  احمدی با اشاره به اینکه عموما شاهد افت فشار گاز در استان نبودیم، گفت: از شهروندان تقاضا داریم در مصرف گاز بهینه و منصفانه رفتار کنند، هر چند در سال‌جاری، مشکل افت فشار گاز تا حد مطلوبی در استان مرتفع شده است.

  وی در بخش پایانی سخنانش ضمن اعلام ضرورت استفاده زنجیر چرخ در مناطق کوهستانی از شهروندان و مسافران خواست تا از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند و تا حد ممکن از تردد در زمان‌های آخر شب خودداری و اواسط روز را برای تردد انتخاب کنند.

  مدیرکل مدیریت بحران مازندران در پایان اذعان کرد: تمامی شهروندان استان می‌توانند در صورت مواجه با هرگونه مشکل با شماره ۳۳۱۳۳۴۲۱ تماس بگیرند تا در اسرع وقت، تیم‌های امدادی و خدماتی جهت رفع مشکل به منطقه اعزام شوند.

  برچسب ها :

  نظرات