آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97301
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  طنزنامه

  مثل نان زیر کباب

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ صبح خیلی خیلی زود بود، حدود ساعت ۱۱ به دفتر رسیدیم، محمود واعظی به ما اعتراض کرد که کمی به فکر سلامتیمان باشیم و اینقدر صبح زود سرکار نیاییم، او به ما تذکر داد که کار کشور لنگ نمی‌ماند، وُزرا از ساعت ۱۰ صبح می‌آیند سرکار و به امور رسیدگی می‌کنند.

  به محمود گفتیم: محمود، محمود گفت: بله! گفتیم: بار آخرت باشد که به ما اعتراض می‌کنی، ما باید با تمام وجود؛ خودمان را وقف حل مشکلات کشور کنیم، ساعت ۱۱ صبح که چیزی نیست ما حتی حاضریم ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه صبح سرکار بیایم و ایثار کنیم.

  محمود واعظی محکم دستش را گاز گرفت و گفت: ۱۰:۴۵ دقیقه!!!؟؟ و مدتی به این همه ایثار ما خیره ماند.

  به او گفتیم: محمود! اینطور به ما خیره نشو، ما نمی‌خواهیم کارمان ریا شود، پیش خودت بماند و به کسی حرفی نزن، اما توئیتر فرق می‌کند گفتنی نیست، نوشتنی است، در توئیترت این ایثار ما را به مردم اطلاع بده و درخواست کن همه ریتوئیت کنند، تا ملت خیالشان تخت باشد.

  حقیقتش این روحیۀ فداکاری که ما داریم، فقط مخصوص خودمان است، در سرخه هم که بودیم فقط ایثار می‌کردیم و بالای سرمان هودج مودج هاله ماله و از اینجور چیزها می‌دیدیم، ننه خدا بیامرزمان می‌گفت به کسی نگوییم چه دیدیم.

  بعد به محمود گفتیم: محمود! این لیست مشکلات کشور که پیش توست را بیاور و اینهایی را که می‌گوییم خط بزن.

  محمود لیست را آورد و ما تعدادی را گفتیم و او خط زد، بعد به محمود گفتیم لیست را بدهد به ما ببینیم چند درصد مشکلات حل شده‌اند و چند درصد باقی مانده است.

  خدا را شکر، دیدیم ۹۹ درصد مشکلات کشور را حل کردیم، عوارض ورود را برداشتیم، ابرها با خیال راحت آمدند در ایران، باریدند، مشکل ریزگردها و آلودگی هوا یکجا حل شد.

  مشکل کم‌آبی و خشکسالی و کشاورزی هم با همین ترفند و تدبیر بی‌نظیرِ ما حل شد و سدها پر از آب شدند، گفتیم سد، یک‌هو یاد حاج اکبر خدابیامرز افتادیم، خیلی جت‌اسکی دوست داشت، حتی از نان زیر کباب هم بیشتر.

  بگذریم، اینقدر داغدار بودن برای خود میّت هم ضرر دارد، از طرفی دیگر مجلس هم که با ما در رد لایحه بودجه ۹۷ همکاری صمیمانه‌ای کرد و آن برنامه بودجه بیخود را رد کرد و از استرس‌های ما کاست، ما همه‌اش در فکر این بودیم که اگر خدایی ناکرده، رویمان به دیوار، مجلس این برنامه بودجه را تصویب کند چه کار باید بکنیم، با این حجم گرانی که مسببش معلوم نیست، چطور باید می‌شد؟

  حساب کتاب کردیم دیدیم برای سال ۹۷ و ۹۸ و ۹۹ و ۱۴۰۰ هم دیگر کار زیادی نمانده، علی‌برکت‌الله به همه وعده‌هایمان عمل کردیم.

  باید در برنامه تلویزیونی به رشیدپور بگوییم اینها همه از نتایج مذاکرات است، مذاکرات با گَردها، ابرها با ابَرقدرت‌ها…

  این اولین باری است که بعد از حاج اکبر مشکلات ما ۹۹ درصدش حل شده است.

  یادش بخیر، نور به قبرش ببارد، حاج اکبر را می‌گوییم، آخرین لحظات به ما گفت: دکتر حسن! گفتیم بله، گفت: وعده‌هایت مثل نان زیر کباب است، معنیش را نفهمیدیم ولی خب آخرین حرفش بود.

  حسن روحانی/ ۱۰ بهمن ۹۶/ کاخ ریاست‌جمهوری

  برچسب ها :

  نظرات