آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97266
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار محمودآباد مطرح کرد

  آمادگی محمودآباد در اجرای پروژه پرورش ماهی در قفس/ سند توسعه محمودآباد در حال تدوین است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ یحیی یوسف‌پور عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان محمودآباد که با حضور استاندار مازندران در ساختمان شماره ۲ فرمانداری محمودآباد برگزار شد، اظهار داشت: نیروی انسانی موجود در شهرستان ظرفیت ارزنده‌ای است و سند توسعه شهرستان و همچنین پکیج سرمایه گذاری که در حال تدوین است با کمک فرهیختگان در حال نگارش است.

  وی افزود: ما برای ساماندهی جوانان خواستار احداث خانه جوان هستیم که زمینه احداث آن فراهم است که با توجه به ایجاد مراکز ساماندهی جوانان در مراکز استان‌ها و در استان مازندران آمادگی این کار در محمودآباد وجود دارد.

  فرماندار محمودآباد این شهرستان را در زمره یکی از شهرهای برتر استان در زمینه گردشگری دانست و بیان داشت: با برآورد درآمدی ۵۰۰ میلیارد ریالی از گردشگری و با داشتن ۲۲ اثر تاریخی و ۳۳ کیلومتر دریا و زمینه توریست فرهنگی و مذهبی و با دارا بودن ۲۲ هزار هکتار عرصه جنگلی محمودآباد می‌تواند یکی از شهرستان‌های گردشگرپذیر مازندران باشد.

   یوسف‌پور خاطرنشان کرد: ۲۹ واحد پذیرایی که هشت واحد آن در دولت تدبیر و امید مجوز گرفته است، بیان داشت: فرایند صدور مجوز برای پروژه‌های گردشگری طولانی است که امیدواریم این مشکل رفع شود.

  این مسؤول بیان داشت: همچنین زمینه احداث موزه باستانی و مردم شناسی در این شهرستان فراهم شده است که به زودی اجرایی می‌شود.

  فرماندار محمودآباد با اشاره به اینکه یکی از مزیت‌های شهرستان محمودآباد کشاورزی آن می‌باشد، اظهار کرد: این شهرستان با تولید ۱۰ درصد شامل ۶۰ هزار تن از برنج استان، به عنوان برترین شهرستان در حوزه تولید برنج مازندران است.

  یوسف‌پور یکی از مشکلات این حوزه را عدم خرید یک پنجم برنج تولید شده دانست که در کارخانجات شالیکوبی دپو شده است و افزود: با توجه به اینکه دستور برای خرید برنج‌های پر محصول توسط دولت وجود دارد، امیدواریم خرید برنج طارم نیز در دستور کار قرار گیرد.

  وی اضافه کرد: در سال گذشته ۶۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان تجهیز و نوسازی شد و امسال بیش از ۷۰۰ هکتار در دستور کار قرار دارد، گفت: این نوسازی  با نگاه به اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی و مصرف بهینه در دستور کار قرار دارد.

  این مسؤول یادآور شد: شهرستان محمودآباد در انتهای حوزه آبریز رودخانه هزار وجود دارد که کم آبی و بحران آب برای کشاورزان دغدغه جدی ایجاد کرده است.

  یوسف‌پور با بیان اینکه محمودآباد با دارا بودن ۸۰ هکتار عرصه گل و گیاه از پتاسیل خوبی در راستای تولید و اشتغال برخوردار است، اظهار کرد: متاسفانه عدم پرداخت تسهیلات به زمین‌های زیر یک هزار متر برای جوانانی که می‌خواهند به تازگی وارد این کار شوند، ایجاد مشکل و دغدغه کرده است که امیدواریم این مشکل نیز رفع شود.

  فرماندار محمودآباد بیان داشت: شیلات شهرستان محمودآباد با دارا بودن ۸ پره صیادی و ۱۵ درصد ماهیان مازندران و ۴ درصد از ماهی گیران مازندارن و ۱۶ درصد صید ماهی در استان یکی از شهرهای پیشرو است.

  وی ادامه داد: پروژه پرورش ماهی در قفس با رویکرد گردشگری و تولیدی، مطالعات اولیه آن انجام شده است و اگراعتبارت لازم آن تامین شود، سال آتی این طرح افتتاح می‌شود.

  یوسف‌پور با اشاره به اینکه ۱۰۵ شرکت و واحد صنعتی در محمودآباد مشغول به کار هستند، گفت: ۸۳ شرکت و واحد صنعتی و تولیدی در شهرک صنعتی شهدای محمودآباد فعال‌اند.

  وی اضافه کرد: حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ کارگر در این شرکت‌ها مشغول به کار هستند، اظهار کرد: ۱۳ شرکت از این شرکت‌ها داری صادرات هستند که حدود درآمدی از محل صادرات ۴۸۰ میلیارد ریال است.

  این مسؤول با بیان اینکه ۲۹ شرکت در دولت تدبیر و امید در شهرستان محمودآباد شروع به فعالیت کردند، عنوان کرد: از مشکلات بسیار جدی شهرک صنعتی، تأمین برق برای این شرکت‌ها است که علیرغم برگزاری جلسات متعدد با برق منطقه‌ای مازندارن، هنوز این مشکل برطرف نشده است.

  وی افرود: نرخ بیکاری در این شهرستان ۹٫۶ درصد است که این بدین معناست، ۳ هزار و ۱۲۷ نفر جویای کار هستند که یک هزار و ۶۲ نفر جویای کار در اداره کار  محمودآباد ثبت‌نام کرده‌اند و در طرح رصد، ۹۸۸ نفر از مجموع ۱۱۶۰ نفر مشغول به کار شده‌اند.

  یوسف‌پور در پایان با اشاره به مشکلات بانکی در حوزه پرداخت تسهیلات گفت: بانک‌های شهرستان به دلیل اختیارات کم در شعبات نمی‌توانند تسهیلات لازم را در اختیار دستگاه‌ها قرار دهند که امیدواریم با تدابیری که اندیشیده می‌شود، این مشکل نیز رفع شود.

  برچسب ها :

  نظرات