آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97264
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  استاندار مازندران در جلسه شورای اداری محمودآباد تأکید کرد

  دستور عدم برگزاری جلسه در ساعات اداری یعنی پاسخگویی بهتر به مردم/ استانداری در اجرایی شدن سند توسعه محمودآباد همراهی می‌کند/ بنیاد توسعه مازندران ایجاد می‌شود/ پایان دهه فجر ۹۷ پایان محرومیت زدایی مازندران است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محمد اسلامی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان محمودآباد با تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: تقارن دهه فجر انقلاب اسلامی و ایام فاطمیه در واقع فجر فاطمی را برای ما به ارمغان آورده است که امیدواریم از فضایل آن بانوی بزرگ اسلام بهره‌مند شویم.

  وی با بیان اینکه در برشی از تایخ انقلاب اسلامی قرار داریم که مسیری را طی کرده‌ایم و قدرت توانستن و باور به آن را در عرصه‌های گوناگون با لطف خدا و مشارکت و همت مردم اثبات کردیم، تصریح کرد: شایسته این است که گام‌های مستحکمی برای اقتدار انقلاب اسلامی برداریم.

  استاندار مازندران با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به گروه خاصی متعلق نیست و جریانی نمی‌تواند آن را مصادره کند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی متعلق به تمام پیروان آل الله است که مکتب عزت و سعادت و سرآمدی است و باید با استعانت از خداوند به سعادت برسیم.

  اسلامی خاطرنشان کرد: این خواست انقلاب اسلامی و مردم است و در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی باید این را تکرار کنیم که در پیمودن این راه که بحث فردی و اجتماعی است، چقدر نقش داشته‌ایم.

  وی افزود: مردم و مسؤولان باید ببیننند چقدر سهم و نقش در این انقلاب داشته است و هرکسی موظف است خود را مورد سنجش قرار دهد.

  مقام عالی دولت در مازندران با بیان اینکه خداوند متعال به واسطه حضور در عصر امام خمینی(ره) ما را سعادتمند کرد، بیان داشت: این عصر هزینه دارد و همه باید هزینه می‌دانند و بدهند و ساده‌ترین هزینه نیز باور و عمل است که ایمان باور است و تقوا عمل است.

  اسلامی با اشاره به اینکه باید برای اهداف انقلاب اسلامی در حوزه دستگاه‌های اجرایی و ما به عنوان مسؤول در استان و شما در شهرستان در راه پیشرفت و تعالی اقدام کنیم، متذکر شد: غفلت از این موضوع و تکالیف خسران است و نباید به صورت کارمندی و اداری کار کنیم چرا که هدف انقلاب این نیست و شعار “المامور معذور” را در ابتدای انقلاب برداشتیم چرا که ضد ارزش بود و رئیس را برداشتیم و گفتیم مسؤول یعنی پاسخگو باشیم.

  وی اضافه کرد: پاسخگو بودن را جایگزین معذور بودن کردیم و به تکلیف  انجام دادن را به دستور ترجیح دادیم و اگر با این رویکرد جایی غفلت و کوتاهی کردیم باید جبران کنیم و خود را تطبیق بدهیم با آنچه که شایسته انقلاب و مردم است.

  استاندار مازندران به طلیعه سی‌ونهمین سال پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: نیاز داریم تا مرور کنیم که چه میزان به تکالیف خود عمل کردیم و از تک تک ما در هر جایگاهی سوال می‌شود.

  اسلامی زیباترین شعار انقلاب را استقلال دانست و افزود: استقلال بر پایه خودباوری و ایمان و توکل بر خدا و وام دار کسی نبودن و نشدن است و در این سال‌ها دیدیم که انقلاب اسلامی وام دار هیچ کشوری نیست و استکبار جهانی به عنوان بزرگترین قدرت جهانی امروز به کشورهای دنیا بدهی سنگینی دارد در حالی که ما به جایی بدهکار نیستیم و با همه مشکلات و تحریم ها چرخ کشور چرخیده است.

  نماینده عالی دولت در مازندران خاطرنشان کرد: امروز توانمندی دولت و نظام و کارآمدی دولت و نظام بیشتر از هر زمان دیگری برای جامعه و مردم آشکار شود و ناکارآمد نباید نشان داده شویم و ادای وظیفه مهم‌ترین کار ممکن در این دوره است.

  وی ادامه داد: تا پایان دهه فجر سال آینده باید محرومیت زدایی در روستاهای مازندران به طور کامل انجام شود و می‌دانیم که بودجه کم است اما می‌توان کاستی‌ها را در کنار هم برطرف کنیم.

  اسلامی زیبایی مازندران را بیشتر در مردم آن عنوان کرد و افزود: این مردم مازندران بودند که نقش نفیس در انقلاب و دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف سیاسی از جمله انتخابات داشتند و سهم آن‌ها پاسخگویی ما مسؤولان به خواسته‌های آن‌ها است و نباید اجازه دهیم یاس و ناامیدی به مردم وارد شود که این کار دشمن در قالب فضای مجازی و غیره است.

  وی اضافه کرد: دشمن به دنبال پررنگ کردن ضعف و کاستی‌های جامعه است و باید برای رفع کاستی‌ها اقدام جدی کرد.

  استاندار مازندران به موضوع کارآمدی در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و گفت: سلامت اداری باید مورد توجه قرار گیرد و باید به این مسئله حساس باشیم و بازی کردن کارمند با موبایل و عدم پاسخگویی مناسب به مردم به هیچ وجه پذیرا نیست.

  اسلامی افزود: دولت برای کارمندان خود هزینه می‌کند و باید روسای ادارات پاسخگو باشند و دستور عدم برگزاری جلسات در ساعات اداری پیامی دارد که آن پاسخگویی مناسب به ارباب رجوع است.

  وی به توسعه دولت الکترونیک و حذف کاغذ بازی‌های بیهوده در سیستم اداری اشاره کرد و بیان داشت: پایه گذاری سلامت اداری توسط دولت با حذف مراجعه حضوری و رسیدگی به خواسته‌های مردم توسط خدمات الکترونیک از کارهای مهم بود که امیدواریم در بخش‌های مختلف گسترش پیدا کند.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: برنامه محوری باید در دستور کار ما قرار گیرد که نکته کلیدی آن بودجه است که اگر منتظر بودجه دولتی باشیم به ۵۰ سال زمان نیاز داریم اما مدیر باید به دنبال تعربف بودجه غردولتی باشد و از ظرفیت مردمی استفاده کند.

  اسلامی به ایجاد بنیاد توسعه مازندران با منابع مردم اشاره کرد و گفت: با توجه به محدودیت بودجه دولتی باید از ظرفیت مردم استفاده کنیم.

  وی به پتانسیل بالای محمودآباد در صنعت گردشگری گفت: بازار پرجاذبه سنتی محمودآباد چقدر در توسعه اقتصادی این منطقه کمک کرده است در حالی که سه سال است هیچ تغییری نکرده است و به صورت سنتی در حال فعالیت هستند.

  استاندار مازندران به فرصت‌های فراوان گردشگری ساحل اشاره کرد و گفت: به دنبال احداث باشگاه‌های گردشگری با کیفیت هستیم نه چادرهای پلاستگی نازیبا و محمودآباد با داشتن ۳۳ کیلومتر نوار ساحلی قابلیت احداث سه باشگاه دریایی را دارد.

  اسلامی با تقدیر از فرماندار محمودآباد به جهت تنظیم سند توسعه شهرستان توسط جوانان فرهیخته محمودآباد بیان داشت: در این مسیر استانداری به توسعه شهرستان محمودآباد و اجرایی شدن این سندکمک می کند.

  وی متذکر شد: رفع فقر و محرومیت باید در دستور کار قرار گیرد و شهرستان محمودآباد خوشبختانه در این زمینه مشکل خاصی ندارد اما باید در بحث ایجاد اشتغال در سطح روستاها از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کرد اما به یقه سفیدها داده نشود.

  استاندار مازندران تقویت تولید در روستاها، بیمه تامین اجتماعی روستاییان را مأموریت مهم مدیران در مازندران تلقی کرد و گفت: دیگر دغدغه بیمه تامین اجتماعی روستایی نباید وجود داشته باشد و محرومیت زدایی روستاها در دستور کار قرار گیرد.

  اسلامی جمعیت ۶۰ درصدی روستایی در مازندران را یک افتخار دانست و افزود: باید شرایطی ایجاد کنیم که روستاییان میل به زندگی در روستاها را داشته باشد.

  وی با اشاره به رتبه اول سرخ رود در تخلفات تغییر کاربری تصریح کرد: در میثاق نامه شهرداران اشاره شده است که باید قانون مند باشند و در این زمینه جدی هستیم.

  این مسؤول با تاکید بر اینکه باید ادارات به صورت تیمی به مردم خدمات ارائه کنند، بیان داشت: بروکراسی اداری را کم می کنیم اما شما نیز با همدلی ثابت کنید که برای خدمت به مردم متحد هستید.

  اسلامی خاطرنشان کرد: نباید محمودآباد مشکل بیکاری داشته باشد و باید فرصت اشتغال به وجود آورید که حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال حاضر به عنوان کسب و کار جدید در اولویت است.

  استاندار مازندران با اشاره به آمار بیکاری در محمودآباد اظهار کرد: به تعداد ۳۲۰۰ بیکار محمودآباد دغدغه داشته باشید و هر کدام سهمی در این کار برعهده بگیرید تا از ظرفیت نیروی انسانی به نحو مناسبی استفاده کنید.

  مقام عالی دولت در مازندران در پایان گفت: با وام های ارزان قیمتی که دولت در نظر گرفته است باید اشتغال خوبی ایجاد کنیم اما این وام ها به واجدین شرایط واقعی اعطا شود تا دغدغه بیکاری در این شهرستان کاهش یابد.

   

  برچسب ها :

  نظرات