آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97257
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  برف هواپیماها را زمین‌گیر کرد؛ مسافران را سرگردان/توقف پروازهای فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تا ۸ صبح فردا/ پروازهای مهرآباد انجام نمی‌شود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ فرودگاه‌های کشور پس از برف غافلگیرکننده که از شب گذشته آغاز شده با اختلالات بسیاری مواجه شده‌اند. با این‌که بعدازظهر فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی (ره) خبر ازسرگیری پروازها را دادند، گزارش‌ها حاکی از آن است که خلبانان با توجه به شرایط خطیر و کاهش دید افقی که بعضا به کمتر از ۴۰۰ متر می‌رسد حاضر به پرواز نیستند. هم‌اکنون باند فرودگاه امام خمینی بازگشایی شده اما زمان دقیق پروازهایی که به تاخیر افتاده مشخص نیست و مسافران سردرگم هستند و از نحوه اطلاع‌رسانی ایرلاین‌ها نیز گله دارند.

  در فرودگاه مهرآباد نیز اوضاع چندان مناسب نیست. کاهش دید افقی و نشستن برف در باند فرودگاه مهرآباد عملا امکان جابه‌جایی پروازها را از بین برده تا این فرودگاه از صبح امروز فعالیت خود را متوقف کند. البته طبق اطلاع‌رسانی شرکت فرودگاه‌ها عملیات برف‌روبی در باند فرودگاه مهرآباد به طور جدی ادامه دارد و از صبح امروز تاکنون سطح باند این فرودگاه ۱۵ بار به طور کامل برف‌روبی شده اما مجددا با توجه به تداوم بارش‌ها زمین کماکان لغزنده است.

  گزارش‌ها حاکی از آن است که پرواز به مقصد تهران در اغلب فرودگاه‌های کشور از جمله کیش به تهران لغو شده است. هم‌چنین از دیشب ۱۱ پروازی که باید در فرودگاه‌های امام(ره) و مهرآباد به زمین می نشستند به فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان هدایت شدند که از این تعداد هفت پرواز داخلی و چهار پرواز خارجی بوده‌اند.

  بارش برف سنگین در تهران موجب شد پروازهای تهران – ایلام نیز لغو شود. تهران – ایلام – تهران و مشهد – ایلام – مشهد روز یکشنبه هشتم بهمن ماه به دلیل بارش سنگین برف در تهران از طرف هواپیمایی آسمان لغو شد. البته براساس گزارش اطلاعات پرواز فرودگاه شهدای ایلام، پروازهای بعداز ظهر این فرودگاه تا اطلاع ثانوی برقرار است.

  از یاسوج نیز خبر می‌رسد که پروازهای تهران ـ یاسوج و یاسوج ـ تهران به‌علت شرایط نامساعد جوی و دید افقی بسیار پایین پرواز ۳۷۰۴ شرکت هواپیمایی آسمان از تهران به مقصد یاسوج در فرودگاه مهرآباد لغو شده است.

  هم‌چنین فرودگاه کرمان از وقوع چند تاخیر در پروازهای خود خبر داده و از مسافران خواسته پیش از ورود به فرودگاه شرایط را به طور دقیق بررسی کنند.

  فرودگاه سنندج نیز ابتدا صبح امروز اعلام کرد با وجود مشکلات جدی آب و هوایی باند فرودگاه سنندج عملیاتی بوده و بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. اما ساعت ۱۷ و در حالی که سایت فرودگاه از دسترس خارج است، در شرکت‌های فروش بلیت هیچ پروازی از سنندج به مقصد تهران وجود ندارد.

  برخی پروازها از فرودگاه مشهد به مقصد دیگر شهرها نیز در پی بارش برف در شهرهای مقصد باطل اعلام شد. از سوی دیگر پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر پکن به فرودگاه امام و شانگهای به فرودگاه امام به علت بسته بودن فرودگاه امام در فرودگاه مشهد به زمین نشست و مسافران این پروازها پذیرایی و ادامه مسیر خواهند داد.

  پرواز مسیر بغداد به گرگان و بالعکس نیز به دلیل شرایط جوی و دید کم فرودگاههای تهران لغو شد. گفته می‌شود از شب گذشته تاکنون سه پرواز از گرگان به تهران و دو پرواز از تهران به گرگان نیز لغو شده است.

  هم‌چنین صبح امروز مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی از لغو تمامی پروازهای ورودی و خروجی تبریز به تهران تا ساعت چهار بعد از ظهر امروز خبر داد و گفت که این روال تا عادی شدن شرایط جوی ادامه خواهد یافت.

  توقف پروازهای فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تا ۸ صبح فردا/ پروازهای مهرآباد انجام نمی‌شود

  از شب گذشته به دلیل بارش شدید برف و کولاک و کاهش دید افقی پروازهای فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی (ره) کنسل شده است و نشست و برخاستی در این فرودگاه‌ها انجام نمی‌شود.

  البته بعدازظهر امروز برای دقایقی دید افقی در فرودگاه مهرآباد مناسب‌تر شد که هواپیمای حامل معاون اول رئیس‌جمهور توانست در مهرآباد به زمین بنشیند،‌ اما به دلیل نبود دید کافی و ارتفاع ایمنی پرواز فعلاً نشست و برخاست در فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره) امکان‌پذیر نیست.

  مدیر روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در این باره می‌گوید به دلیل بارش برف و کولاک شدید و کاهش دید افقی پروازهای فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) فعلاً تا ساعت ۸ صبح فردا نهم بهمن‌ماه متوقف خواهد بود.

  به گفته کاشانی عملیات برف‌روبی سطوح پروازی و معابر مقابل ترمینال همچنان در حال انجام است و قطعاً با افزایش دید افقی و بهبود شرایط جوی اعزام و پذیرش پروازها از سر گرفته می‌شود.

  بنابراین گزارش مسافران فرودگاه امام خمینی(ره) حتماً قبل از عزیمت به فرودگاه با شماره‌ تلفن‌های ۰۹۶۳۳۰ و ۰۲۱۵۱۰۰۱ تماس بگیرند.

  بنابراین گزارش همچنین در فرودگاه مهرآباد نیز دید افقی به حدود ۳۰۰ متر سیده است و دمای هوا نیز تا ۵ درجه زیر صفر کاهش یافته است.

  به گفته مسئولان فرودگاه مهرآباد بعدازنظر امروز نیز کارشناسان با بررسی شرایط مختلف باند و همچنین دید افقی به این نتیجه رسیدند که فعلاً شرایط برای نشست و برخاست ایمن هواپیماها فراهم نیست.

  مسافران مهرآباد نیز قبل از عزیمت به فرودگاه حتماً با شماره‌ تلفن‌های ۱۹۹ و ۴۴۶۶۵۵۱۹ تماس بگیرند.

  به گزارش فارس، با بارش نزولات جوی و برف از شب گذشته پروازهای دو فرودگاه بزرگ و اصلی کشور (مهرآباد و فرودگاه امام) لغو شده است.

  امکان‌پذیر نبودن نشست و برخاست در فرودگاه مهرآباد موجب بروز تأخیر در دیگر پروازهای شهرهای مختلف شده است و این تأخیرها به صورت عملیاتی در دیگر پروازها نیز مؤثر خواهد بود.

  برچسب ها :

  نظرات