آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97256
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  تا ۱۰ روز آینده دیگر بارشی در تهران نخواهیم داشت/خیزش گرد و خاک در جنوب شرق کشور/دمای تهران امشب به ۷ درجه زیر صفر می‌رسد/عابران پیاده احتیاط کنند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/  احد وظیفه اظهار کرد: بارش برف تا اواخر امروز در بخش‌هایی از غرب، سواحل دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز، تهران، مناطقی از مرکز، شمال شرق و به‌طور پراکنده در شمال غرب و شرق کشور ادامه دارد.

  وی با اشاره به اینکه از اواخر وقت امروز از شدت بارش‌ها از سمت غرب کاسته می شود گفت: برای فردا وزش باد شدید در نیمه شرقی و شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود و در برخی مناطق جنوب شرق کشور پدیده گرد و خاک به سبب وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

  مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا نیز بارش پراکنده در برخی مناطق نیمه شرقی کشور انتظار می رود که به تدریج تا اواخر وقت از ناپایداری در مناطق کاسته می شود.

  وظیفه با اشاره به اینکه کاهش محسوس دما تا روز چهارشنبه (۱۱ بهمن) در کشور پیش‌بینی می‌شود،گفت: در برخی مناطق به‌ویژه مناطق جاده‌های کوهستانی شمال،شمال شرق،دامنه‌های البرز و شمال غرب بارش برف همراه با وزش باد شدید موجب کولاک و کاهش دید خواهد شد.همچنین صبح فردا (۹ بهمن) یخ زدگی در معابر عمومی و جاده‌های بین شهری و احتمال ریزش بهمن به سبب انباشت برف در مناطق برفگیر جاده‌های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

  وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد با حداقل دما منفی ۷ و حداکثر دمای ۱ درجه سانتی‌گراد و روز سه شنبه نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای منفی۶ و حداکثر دمای ۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. بارش برف نیز به صورت پراکنده در ارتفاعات تهران تا فردا ادامه دارد.

  دمای تهران امشب به ۷ درجه زیر صفر می‌رسد

  احمد وظیفه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور که عصر امروز به ریاست رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در محل وزارت کشور برگزار شد اظهار کرد: سامانه بارشی که تهران را فرا گرفته تا عصر امروز  فعال خواهد بود و پس از آن به تدریج به سمت شرق حرکت خواهد کرد.

  وی با بیان اینکه این سامانه یک سامانه با موج بسته است، گفت: به همین دلیل این سامانه به کندی از آسمان عبور می‌کند و بارش‌های ناشی از آن طولانی بوده است.

  وظیفه با بیان اینکه بارش برف پیش بینی شده اما انتظار این حجم از برف را نداشتیم خاطرنشان کرد: با پایان یافتن بارش‌ها، دمای هوا نیز کاهش خواهد یافت، دیشب دمای هوا در تهران ۳- درجه بود که پیش بینی می‌شود با خروج سامانه بارشی امشب دمای هوا در تهران به حدود ۶- تا ۷- درجه برسد.

  وی با بیان اینکه این وضعیت سبب سرمای شدید و یخ زدگی معابر می‌شود، گفت: یخ زدگی معابر به ویژه در معابر شمالی تهران و خیابان‌های شیب دار می‌تواند مشکلات زیادی را در تردد عابران پیاده و همچنین خودروهای سواری ایجاد کند. از طرف دیگر در جاده‌های کوهستانی نیز به ویژه در استان‌های البرز و مازندران نیز با مشکلاتی روبرو خواهیم بود.

  ثبت بیشترین بارش‌ها در لاهیجان

  مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور درباره اینکه بیشترین بارش‌ها در کدام مناطق از کشور ثبت شده است؟ گفت: بیشترین بارش با ۷۷ میلی‌متر طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان لاهیجان به ثبت رسیده است.

  وی با بیان اینکه این آمار از ساعت ۱۰ صبح امروز است افزود: پس از آن در ایستگاه فرودگاه امام با حدود ۴۵ میلیمتر بارش بیشترین حجم بارش‌ها ثبت شده است.

  وظیفه با بیان اینکه تنها طی شش ساعت یعنی از ساعت ۳:۳۰ بامداد تا ساعت ۱۰ صبح امروز ۲۸ میلیمتر بارش در تهران ثبت شده است، گفت: اگر بخواهیم این مقدار بارش‌ها را به برف تبدیل کنیم می‌توان گفت که به طور متوسط هر یک میلیمتر بارش معادل یک سانتیمتر برف است که البته این اندازه برای برف خشک و تر متفاوت است اما برفی که در تهران باریده است برف آبدار است.

  به گفته وظیفه، حدود ۳۰ سانتیمتر از بارش‌های تهران برف بوده است.

  تا ۱۰ روز آینده دیگر بارشی در تهران نخواهیم داشت

  وظیفه با بیان اینکه تا ۱۰ روز آینده پیش بینی بارشی در تهران نشده است ادامه داد: تنها پیش بینی شده است که طی این مدت بارش‌هایی در جنوب شرق کشور خواهیم داشت.

  برچسب ها :

  نظرات