آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97254
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  چه طور ممکن است که مسئولین غافلگیر شده باشند؟/ سازمان هواشناسی هشدار داده بود/ این مسائل برای مردم قابل قبول نیست

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مجتبی شاکری در گفتگو با ما اظهار کرد: چرا دولت ادارات را تعطیل کرده؟ چون معابر دچار مشکل هستند و دانش آموزان تعطیل شده اند چون معابر یخ زده است حال آنکه در دنیا برای این مسائل راه حل وجود دارد. لذا به نظر می رسد که این مسائل ناشی از تعلل و ناکارآمدی باشد و این قابل توجیه نیست.

  وی ادامه داد: من واقعا تعجب می کنم زیرا برخی مسئولین باتجربه  تهران و مضیقه هایش را به درستی می شناسند و از آن سو سازمان هواشناسی هم هشدارهای لازم را از یک هفته قبل اعلام کرد که سامانه بارشی در راه است، چه طور ممکن است که مسئولان دچار غافلگیری شوند.
  عضو سابق شورای شهر تهران اظهار کرد: یک موقعه است که زلزله می آید و امکان پیش بینی نیست و کسی نمی تواند کاری انجام دهد ولی بارش برف و باران که قابل پیش بینی است. من فکر می کنم این مسائل برای مردم قابل توجیه و در عین حال قابل قبول نیست.
  شاکری عنوان کرد: شهرداری بودجه ای که برای این کار می گذارد و عمده این بودجه هایی که گذاشته می شود برای رفاه شهروندان است، اگر مردم نتوانند تردد کنند و دچار مشکل شوند واقعا تاسف بار است از سوی دیگر خسارت هایی که ایجاد می شود را هم باید در نظر بگیریم، آنگاه تازه متوجه می شویم که چه خسارت های بزرگی را در کشور متحمل شده ایم.
  وی با اشاره به انتقادهایی که مسئولین فعلی از مسئولان گذشته دارند، گفت: این مسئله در کشور ما به یک لطیفه تاریخی تبدیل شده است که وقتی رییس جمهور می خواهد سخن بگوید بعد از ۵ سال همه چیز را به گردن دولت گذشته می اندازد و وقتی از ریزگردها می گوییم، می گویند ما ۳ ماه است کار را شروع کرده ایم، درحالی که باید پرسید شما ۴ سال قبل چه کار می کردید و مدام از دولت گذشته انتقاد می کنند.
  عضو سابق شورای شهر تهران افزود: این مسائل وسیله ای شده برای اینکه افراد از زیربار مسئولیت های خود فرار کنند و در حال حاضر هم باز مشکلات شهرداری را به گردن دوره قبل می اندازند. به نظر می رسد وقتی کسی مسئولیت نمی پذیرد و یا به نوعی نمی تواند ناکارآمدی خودش را توجیه کند بحث دوره گذشته را مطرح می کند که مردم هم کاملا متوجه این مسائل هستند.

  برچسب ها :

  نظرات