آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97247
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  دولت نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش ندارد / مدیریت مدارس دولتی با این شرایط بسیار سخت است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سیدحسین نقوی حسینی، نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما اظهار داشت: آموزش و پرورش ماموریت آماده‌سازی نسل آینده برای اداره‌سازی آن‌ها برای اداره جامعه را برعهده دارد.

  وی گفت: اگرچه امروز در آموزش و پروش به‌ویژه در صف، مدارس مختلفی از جمله تیزهوشان، نمونه، شاهد، نمونه دولتی، هیئت امنایی، غیرانتفاعی و مدارس دولتی وجود دارد که به معنی تنوعات زیاد در مدارس است و همین مسئله نیز قابل تعمل و بررسی است.

  عضو هیئت رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در این بین مدارس دولتی دارای مشکلات زیادی هستند، افزود: مدیریت و اداره این مدارس با مشکلات بسیار جدی و اساسی روبرو است.

  وی اظهار داشت: هر هفته از یکی از مدارس منطقه بازدید می‌کنیم و هفته گذشته بعد از بازدید از یکی از مدارس پیشوا، با مدیر مدرسه گفت‌وگویی داشتیم که آن مدیر بسیار زحمت‌کش اعلام کرد که فیش‌های آب و برق و گاز را نمی توانیم پرداخت کنیم و حدود ۶ میلیون تومان برای این فیش‌ها بدهکار هستیم.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آن مدیر اعلام می‌کرد که اکثریت دانش آموزان این مدرسه بی‌بضاعت هستند و درصد قابل ملاحظه‌ای از آن‌ها پدر یا مادرشان فوت کرده و حتی بعضی مواقع دانش‌آموزان در مدرسه به دلیل نخوردن شام و صبحانه از حال می‌روند که خودمان باید مقداری خوراکی برای آن‌ها تهیه کنیم.

  نقوی حسینی بیان داشت: ممکن است تعدادی از مدارس دانش‌آموزان و والدینشان را تحت فشار بگذارند تا در تامین هزینه مدارس کمک کنند که این امر نیز خلاف قانون است از سوی دیگر آموزش و پرورش نیز سرانه آموزشی دانش آموزان را به مدارس پرداخت نمی کند پس اداره مدرسه و منبع مالی که باید مدیریت مدرسه را یاری کند کجاست؟

  عضو هیئت رئیسه فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش و پرورش نمی‌تواند به این سوال پاسخ دهد به همین دلیل مدیران دست به گریبان شدید مدیریت مدرسه هستند.

  وی گفت: قبلاً از آقای فانی وزیر اسبق آموزش و پرورش در سفری که به ورامین داشتند، پرسیدم که مدیر مدرسه نباید از اولیای دانش‌آموزان مبلغی دریافت کند، آموزش و پرورش هم هیچ سرانه‌ای به مدیر نمی‌دهد و آن مدیر نیز باید مدرسه را مدیریت کند، چگونه مدیر می‌تواند مدرسه را مدیریت کند.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شرایط مدیریت مدارس دولتی با وضعیت فعلی شرایط بسیار سختی است.

  نماینده مردم منطقه ورامین در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت توجه مناسب و مورد نظر مجلس و نمایندگان را در بودجه سالانه آموزش و پرورش ندارد و از این لحاظ واقعاً گله‌مند هستیم.

  وی خاطر نشان کرد: امسال کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ورود پیدا کرده و در اعتبارات آموزش و پرورش نگاه ویژه‌ای به‌ویژه در حوزه بازنشستگی فرهنگیان و کمبود اعتبارات در مدارس کرده است و اگر این‌ها در صحن علنی تایید شود گام موثری برداشته خواهد شد.

  نقوی حسینی ادامه داد: دولت و مجلس با اتحاد باید گام موثر و بلندی برای آموزش و پرورش برداشته و دید ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانند مشکلات را برطرف کنند.

  عضو هیئت رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: در اکثر مدارس دولتی ما دانش‌آموزان با مشکلات بسیار زیادی روبرو هستند که باید

  برچسب ها :

  نظرات