آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97241
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محمودآباد خبر داد

  پرداخت ۳۷۰ میلیون تومان تسهیلات حوادث به طوفان زدگان محمودآباد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ امید حق‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه طرح هادی در دو روستای شهرستان در حال اجرا است، اظهار کرد: در بحث عملکرد خود یاری دو پروژه طرح هادی در دو روستا با مشارکت دهیاری، شورا و بنیاد مسکن براساس طرح تفضیلی در حال اجرا است.

  وی افزود: آهی‌محله و برنج‌ده امسال از روستاهایی هستند که به کمک دهیاری‌ها و شوراها طرح هادی به صورت زیرسازی آسفالت و جدول بندی در آن در حال اجرا است.

  حق‌پناه گفت: روستای برنج‌ده براساس سیاست استانداری به عنوان روستای پاک در سطح شهرستان محمودآباد انتخاب شده است.

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محمودآباد با بیان اینکه سهمیه بنیاد در بحث خوداشتغالی در سامانه رصد ثبت اشتغال به تعداد ۳۵ نفر است، بیان کرد: سهم بنیاد مسکن در سامانه رصد در بخش خود اشتغالی ۳۵ نفر است و میزان تحقق پذیری آن به تعداد ۸۷ نفر یعنی بیش از سهم بنیاد محقق شد.

  وی تصریح کرد: در بحث وام در بخش بهسازی، بازسازی مسکن روستایی متقاضیان دارای پروانه ساختمانی به مقدار ۴۶ میلیارد و هشتصد میلیون ریال به تعداد ۲۰۱ متقاضی به بانک‌های عامل معرفی شدند.

  حق‌پناه گفت: در بحث تسهیلات حوادث دولت ۴۱۷ میلیون تومان بابت طوفان شهریور ماه سال گذشته به بنیاد مسکن اعتبار تخصیص داده که تاکنون ۳۷۰ میلیون تومان توسط بانک‌های عامل به متقاضیان خسارت دیده پرداخت شده است.

  وی ادامه داد: عملکرد صدور سند روستایی برای تعهد سال جاری ۹۵۰ فقره است که از این مقدار ۵۰۰ فقره سند صادر و به دست متقاضیان رسید و مابقی صدور سند روستایی، تا پایان سال تحویل داده می‌شود.

  حق‌پناه گفت: در بخش وام بهسازی و بازسازی مسکن روستایی، به مبلغ ۱۸ میلیون تومان به زمین های خالی و ۲۰ میلیون تومان به ساختمان‌های قدیمی و فرسوده که توسط متقاضی تخریب شده و مجددا نسبت به بازسازی اقدام، پرداخت می‌گردد.

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان از تفاهم‌نامه بین بنیاد مسکن و اداره بهزیستی در مورد اعطای وام به خانواده‌های دارای معلول خبر داد و گفت: به خانواده های دو معلول و بیشتر ۱۸ میلیون تومان وام بلا عوض و ۱۸ میلیون تومان وام با بهره پنج درصد پرداخت و خانواده‌های یک معلول ۱۸ میلیون تومان وام و ۸ میلیون تومان وام بلا عوض داده می‌شود.

   

  مرجع: ایسنا

  برچسب ها :

  نظرات