آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97227
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  آخرین آمار امدادرسانی به شهروندان گرفتار در برف و کولاک

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مرتضی سلیمی ئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر از روز ۵ بهمن ماه اقداماتی را برای کمک به شهروندان گرفتار در برف و کولاک داشته اند.وی افزود: از روز ۵ بهمن ماه تا ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح امروز دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۲۱ استان متاثر از برف و کولاک بوده و خدماتی از سوی نیروهای هلال احمر به شهروندان این مناطق ارائه شده است.

  رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به استان‌هایی که طی روزهای گذشته درگیر برف و کولاک بوده اند اظهارکرد: استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، قم، همدان و مرکزی از جمله استان‌هایی هستند که طی روزهای گذشته با برف و باران شدید همراه بوده اند.

  سلیمی از ادامه خدمات رسانی نیروهای امدادی در محورهای مواصلاتی کشور خبرداد و تصریح کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر اکنون در ١٧٣ محور، شهر و روستا در حال امدادرسانی هستند.وی ادامه داد: تاکنون به بیش از ۵۶ هزار و ۲۰۰ تن امدادرسانی شده و ۲۲ هزار و ۲۰۰ نفر نیز اسکان اضطراری یافته اند.

  رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص انتقال مصدومان به بیمارستان خاطرنشان کرد: طی روزهای گذشته ۵۸ شهروند مصدوم متاثر از برف به بیمارستان منتقل شده و ۱۶۳ نفر نیز خدمات درمان سرپایی دریافت کرده اند.

  سلیمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور رها سازی خودروهای گرفتار در برف اذعان کرد: ۲ هزار و ۴۶۹ خودرو گرفتار در برف با کمک نیروهای هلال احمر رها سازی شده و در میان افراد گرفتار نیز مواد غذایی توزیع شده است.

  برچسب ها :

  نظرات