آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97206
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  آخرین وضعیت جاده‌ای و بارش برف در سراسر کشور+جزئیات

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سامانه بارشی جدید که از روزهای گذشته وارد کشور شده است علاوه بر شور و نشاط در میان مردم، باعث ترافیک و مسدود شدن راه ها در محورهای مواصلاتی و بین شهری شده است؛ در ذیل آخرین وضعیت جاده‌های کشور در روز دوشنبه ۹ بهمن ماه مشاهده می‌کنید:

  ساعت ۱۰:۴۹|محور حمیل به ایلام تا غروب امروز مسدود است

  رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: محور حمیل به ایلام از صبح دیروز به دلیل تعمیرات و رفع نقص مسدود شده و تا غروب امروز ادامه دارد.

  سرهنگ محمد حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه این محور به‌ دلیل بهسازی راه و تونل  جاده‌ای مسدود است، اظهار داشت: این مسیر هشتم و نهم بهمن ماه در راستای تعمیر، ارتقای امنیت و سیستم‌های روشنایی در تونل‌های شماره دو و سه واقع در محور حمیل به ایلام حد فاصل کیلومتر ۲۱ تا ۲۶ با رعایت تمامی نکات ایمنی و نصب تابلوهای متعدد اخباری، اطلاعاتی، انتظامی و پلاکارد به طور کامل مسدود است.

  رئیس پلیس راه استان با اشاره به اینکه این محور هفته گذشته نیز مسدود بوده گفت: محور حمیل به ایلام هفته گذشته به مدت چهار روز به طور کامل به دلیل تعمیرات مسدود بوده و این موضوع هشتم و نهم بهمن ماه در راستای رفع مشکلات از قبل اعلام شده است.

  حیدری با بیان اینکه مسیرهای جایگزین برای تردد در این محور تعیین شده است گفت: مسیرهای محورهای اسلام‌آباد غرب- قلاجه- ایلام و حمیل- سیمره و ایلام در این مدت به عنوان مسیر جایگزین برای رانندگان در نظر گرفته شده است.

  وی از رانندگان درخواست کرد در این مدت با پلیس راه همکاری لازم را داشته و با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی حافظ جان خود و سرنشینان خودرو باشند.

  اتوبان

  ساعت ۱۰:۴۸|تمام محورهای روستایی الیگودرز تا عصر امروز بازگشایی می‌شود

  رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای الیگودرز با اشاره به اختلال تردد در برخی از راه‌های روستایی الیگودرز بر اثر بارش برف گفت: تمام محورهای روستایی الیگودرز تا عصر امروز بازگشایی می‌شود.

  مجید گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در الیگودرز در رابطه با بازگشایی راه‌های روستایی این شهرستان که روز گذشته بر اثر بارش برف مسدود شده بود اظهارداشت: با توجه به یخ زدگی سطح جاده‌ها از ابتدای بارش تقریبا ۳۰۰ تن شن و نمک پاشیده شده است.

  وی با اشاره به اینکه جاده‌های اصلی و فرعی الیگودرز باز است، افزود: در بخشی از راه‌های روستاهای الیگودرز در تردد اختلال وجود دارد که سبب کندی ترددها شده است.

  رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای الیگودرز  با بیان اینکه محورهای روستایی سمت بشارت در حال بازگشایی است، عنوان کرد: گردنه گله بادوش و محور مرگسر نیز در حال بازگشایی است.

  وی از بازگشایی گردنه فرسش تا نیم ساعت دیگر خبر داد و گفت: بخشیاز ۱۲۵۰ کیلومتر راه بازگشایی شده و اختلال بخش دیگر  نیز تا عصر امروز  برطرف می‌شود.

  گودرزی با اشاره به فعالیت ۷ اکیپ راهداری برای بازگشایی مسیرها تصریح کرد: تا بعداظهر امروز تردد در تمام محورها تردد روان می‌شود.

  به گزارش تسنیم روز گذشته به دلیل بارش سنگین برف در شهرستان الیگودرز راه ارتباطی حدود ۱۸۰ روستا مسدود شد.

  ساعت ۱۰:۲۲|گردنه عسل کشان بسته است; تردد در گردنه‌‌های شهرستان کوهرنگ به سختی انجام می‌شود

  رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: به علت بارش سنگین برف تردد در گردنه‌های برفگیر شهرستان کوهرنگ به سختی انجام می‌شود.

  سرهنگ رحمت‌الله نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد با اشاره به آخرین وضعیت جاده‌های استان اظهار داشت: هم اکنون امکان تردد از تمام محورهای مواصلاتی و گردنه‌های استان وجود دارد به جز گردنه عسل کشان که بسته است.

  وی افزود: همرا داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی در محور های کوهستانی الزامی است و تردد در دو گردنه چری و شاه منصوری به علت مه به سختی صورت می‌گیرد و با گرم شدن زمین امکان سقوط بهمن وجود دارد.

  رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری به رانندگان توصیه کرد هنگام تردد از جاده‌های سطح استان سرعت مطمئنه را رعایت کنند و با توجه با قوانین راهنمایی و رانندگی سفری مطمئن و ایمن داشته باشند.

  ساعت ۱۰:۱۸|تردد با زنجیر چرخ در برخی از محورهای استان سمنان الزامی است

  رئیس پلیس‌راه استان سمنان با بیان اینکه سطح جاده‌های شهمیرزاد – فولاد محله و شاهرود – توسکستان لغزنده است تأکید کرد: تردد در این مسیرها تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

  سرهنگ حسن خسروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار داشت: برف و بوران در دو روز گذشته سبب ایجاد لغزندگی در جاده‌های منطقه شمالی استان شده است.

  وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون جاده‌های شهمیرزاد – فولاد محله و شاهرود – توسکستان که متصل‌کننده استان سمنان به استان گرگان است به‌شدت لغزنده هستند اذعان کرد: تردد در این مسیرها تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

  رئیس پلیس‌راه استان سمنان درباره وضعیت سایر محورهای استان سمنان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تردد در سایر محورها برقرار است و در برخی نقاط کوهستانی و برف‌گیر به‌کندی پیش می‌رود.

  وی ابراز داشت: رانندگان برای رفع خطرات احتمالی و سوانح جاده‌ای با مأموران پلی نهایت همکاری را داشته باشند.

  ساعت ۱۰:۰۵|جاده‌های استان قزوین همچنان مسدود است

  رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: محورهای مواصلاتی استان قزوین از ۲ روز گذشته همچنان مسدود است.

  سرهنگ نصرالله بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: محورهای مواصلاتی استان قزوین به جز آزادراه قزوین-کرج از ۲ روز گذشته همچنان مسدود بوده و تا بازگشایی کامل هیچ خودرویی حق تردد ندارد.

  وی بیان کرد: نیروهای راهداری در تلاش هستند تا جاده‌های استان هر چه سریع‌تر بازگشایی کنند.

  رئیس پلیس راه استان قزوین خاطرنشان کرد: در حال حاضر کولاک در جاده‌ها قطع شده است.

  ساعت ۰۹:۳۹|لاین شمالی آزادراه تهران-ساوه بازگشایی شد

  رئیس پلیس راه استان مرکزی با بیان اینکه آزادراه ساوه_ تهران لاین به سمت تهران بازگشایی شد گفت: ۲ محور در استان مرکزی همچنان مسدود است.

  ایرج کهریزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک اظهار داشت: به‌سبب بارش برف و کولاک شدید اتوبان ساوه-تهران در مسیر رفت و برگشت مسدود شده بود که در حال حاضر لاین به سمت  تهران این محور باز شد.

  وی افزود: محور ساوه به بوئین‌زهرا به سبب بارش شدید برف در گردنه هجین قزوین محور بوئین زهرا تا اطلاع ثانوی مسدود است و رانندگان می‌توانند از محور جایگزین که همان محور قدیم ساوه به تهران است استفاده کنند.

  رئیس پلیس راه استان مرکزی تصریح کرد: سایر محور‌های استان مشکلی وجود ندارد و تمام محورها باز هستند و برای تردد و رفت و آمد در آنها مانعی وجود ندارد.

  کهریزی بیان کرد: همکاران من هم به اتفاق راهداران در محورهای مواصلاتی حضور دارند تا شاهد هیچ گونه حادثه در محورهای استان نباشیم.

  وی ادامه داد: مردم از سفرهای غیرضروری در محورهای ارتباطی استان مرکزی بپرهیزند و همچنین رانندگانی که قصد تردد در جاده‌های استان را دارند باید زنجیر چرخ، مواد خوراکی، سوت کافی و تجهیزات گرمایشی همراه داشته باشند و با حوصله برانند.

  رئیس پلیس راه استان مرکزی عنوان کرد: دو محور در استان مرکزی همچنان مسدود بوده که آزاد راه تهران ساوه از سمت تهران و محور ساوه بوئین زهرا به دلیل کولاک و یخ‌زدگی همچنان بسته است.

  وی اضافه کرد: آزاد راه تهران ساوه از سمت تهران و محور ساوه بوئین زهرا به دلیل کولاک و یخ‌زدگی همچنان بسته است.

  ساعت ۰۹:۳۰|جاده کندوان بازگشایی شد

  فرمانده پلیس راه استان مازندران از بازگشایی محور کندوان در دقایقی پیش خبر داد.

  سرهنگ پاسدار علی‌رضا قدمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: جاده کندوان در استان مازندران دقایقی پیش با تلاش ماموران راهداری و پلیس راه بازگشایی شد.

  وی افزود: محور سوادکوه و هراز نیز صبح امروز به روی رانندگان بازگشایی شده است ولی تردد در هر سه محور استان با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

  قدمی با اشاره به بارش برف در همه مناطق کوهستانی و شریانی استان، تصریح کرد: در صورت برودت هوا و یخبندان بعدی، احتمال مسدودی مجدد محورهای فوق وجود دارد.

  وی با بیان اینکه محور کیاسر – دامغان از دیشب به دلیل بارش برف مسدود شده است، افزود: به دلیل عدم دید کافی و ایمنی نامناسب این محور تا اطلاع ثانوی مسدود است.

  فرمانده پلیس راه مازندران با اشاره به بارش برف در شهرهای مرکزی استان، گفت: سطح جاده‌های درون و برون شهری استان لغزنده و تردد خودروها با تمامی تجهیزات ایمنی و گرمایشی صورت گیرد.

  مازندران دارای شش محور هراز، سوادکوه، کندوان، گلوگاه، کیاسر و رامسر است.

  ساعت ۰۹:۰۲| تمام محورهای موصلاتی کرمان باز است

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه چهار شهرستان شرقی استان درگیر طوفان است گفت: در حال حاضر تمام محورهای موصلاتی استان کرمان باز است.

  خداداد مقبلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه از سحرگاه امروز بارش سرماریزه در مناطق کوهستانی استان آغاز شده است اظهار داشت: بارش سرماریزه همچنان ادامه دارد و ضروری است رانندگان احتیاط لازم را داشته باشند.

  وی با بیان اینکه چهار شهرستان شرقی استان کرمان هم اکنون در گیر گرد و غبار است گفت: خوشبختانه طوفان در شرق استان شدید نبود و مانع تردد خوردوها در محورهای مواصلاتی شرق استان نیست.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه نیروهای راهداری و پلیس در محورهای شرقی استان حضور دارند افزود: در صورت افزایش شدت گرد و غبار و کاهش دید جاده‌ها مصدود و از تردد خودروها جلوگیری خواهد شد.

  وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تمام محورهای مواصلاتی استان کرمان باز است عنوان کرد: از رانندگان تقاضا می‌شود با سرعت مطمئنه حرکت کرده و سفرهای غیرضرور بپرهیزند.

  ساعت ۰۸:۲۰|محور سوادکوه بازگشایی شد

  فرمانده پلیس راه مازندران از بازگشایی محور سوادکوه در دقایقی پیش خبر داد.

  سرهنگ پاسدار علی‌رضا قدمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: محور سوادکوه دقایقی پیش توسط نیروهای راهداری و پلیس بازگشایی و تردد در آن جریان دارد.

  وی افزود: محور هراز نیز صبح امروز بازگشایی شده ولی احتمال مسدودی این محور با توجه به کولاک و یخبندان وجود دارد.

  فرمانده پلیس راه مازندران با اشاره به اینکه محورهای کندوان و کیاسر همچنان مسدود است، تصریح کرد:  جاده کیاسر دیشب به دلیل شدت بارش برف بسته شد.

  قدمی از رانندگان خواست ضمن پرهیز از ترددهای غیرضروری  خودروهای خود را به زنجیر چرخ، سوخت کافی و سایر تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

  مازندران دارای شش محور ترانزیتی هراز، سوادکوه، کندوان، گلوگاه، کیاسر و رامسر است.

  ساعت ۰۸:۱۴|فرمانده پلیس راه استان مازندران: محور هراز بازگشایی شد

  فرمانده پلیس راه استان مازندران از بازگشایی محور هراز دقایقی پیش به روی رانندگان خبر داد.

  سرهنگ پاسدار علی‌رضا قدمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: محور هراز در استان مازندران و شرق تهران بازگشایی شد.

  وی افزود: با توجه به بارش شدید برف، برودت هوا و یخبندان در صورت ضرورت احتمال مسدودی مجدد این جاده در روز جاری دور از انتظار نیست.

  قدمی بیان کرد: محورهای کندوان و سوادکوه به دلیل بارش شدید برف، تاری دید و یخبندان همچنان مسدود است.

  فرمانده پلیس راه استان مازندران تصریح کرد: تردد در محور ساری – کیاسر با زنجیر چرخ بوده ولی تردد در ادامه مسیر از کیاسر – دامغان به دلیل مسدودی جاده میسر نیست.

  ساعت ۰۱:۲۰|محور دیباج ـ گلوگاه مسدود شد

  مدیرکل راه و ترابری استان سمنان با اشاره به آخرین وضعیت راه‌های استان سمنان گفت: شدت برف و بوران در محور دیباج ـ گلوگاه سبب انسداد این مسیر شده است.

  سید عبدالمجید نژاد صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: برخی دیگر از محورهای مواصلاتی استان سمنان نیز براثر کولاک، لغزنده است.

  وی بیان کرد: بر اساس گزارش‌های ارسالی از سوی راهداری‌های استان سمنان و دوربین‌های نظارتی در سطح جاده‌های این استان محورهای شهمیرزاد ـ فولاد محله، شهمیرزاد ـ چاشم و شهمیرزاد ـ سمنان هم‌اکنون با لغزندگی جاده مواجه است.

  مدیرکل راه و ترابری استان سمنان همچنین از لغزندگی محور دامغان ـ معلمان به سبب کولاک خبر داد و از مسافران خواست تا از سفرهای غیرضروری به نقاط برف‌گیر استان سمنان خودداری کنند.

  نژاد صفوی اضافه کرد: در صورت سفر مسافران در محورهای برف‌گیر و گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی، به همراه داشتن زنجیر چرخ در این محورها الزامی است.

  وی تصریح کرد: هم‌اکنون تردد در تمامی محورهای مواصلاتی استان سمنان به‌صورت عادی و روان گزارش‌شده است.

  در حال بروزرسانی…

  برچسب ها :

  نظرات