آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97205
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  واگذاری کانکس به بیماران خاص در مناطق زلزله زده/ سلبریتی‌ها کمک‌های جمع آوری شده را هزینه کنند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ اکبر سنجابی فرماندار سرپل ذهاب در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به واگذاری کانکس به خانواده‌های متقاضی اظهار کرد: این خانواده‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند،خانواده‌های که کانکس می‌گیرند و خانواده‌های که پول کانکس دریافت می‌کنند.

  وی در این زمینه توضیح داد: برخی از خانواده‌ها با مراجعه به فرمانداری اعلام کرده‌اند که نیازی به کانکس ندارند و پول آن را نیاز دارند و فرمانداری نیز با توجه به تقاضای آنها مبلغ ۵ میلیون تومان به جای کانکس به آنها پرداخت می‌کند.

  سنجابی در خصوص فوت تعدادی از نوزادن و کودکان در اطراف سر پل ذهاب بیان کرد: به هر حال این طبیعی است که در بسیاری از شهرها و روستاهای کشور هم افراد به دلایل بیماری‌های مختلف جان خود را از دست می‌دهند.

  فرماندار سرپل ذهاب گفت:در این شهر ۵ هزار واحد واجد شرایط دریافت کانکس بودند که از این تعداد ۳ هزار ۷۰۰ خانوار به جای تحویل کانکس، تقاضای وجه نقد کردند و به هر خانواده مبلغ ۵ میلیون تومان داده شده است و مابقی خانواده‌ها نیز کانکس خود را دریافت کردند.

  وی ادامه داد: فرمانداری طبق دستور دولت موظف است بر اساس نظر خانواده‌ها عمل کند  و این در حالی است واگذاری کانکس به مستاجرین نیز محدویتی ندارد.

  سنجابی بیان کرد: در کنار برنامه ریزی دولت برای واگذاری کانکس به خانواده‌ها، خیرین نیز در این زمینه ورود پیدا کرده‌اند و مستقیماً اقدام به این کار می‌کنند که با توجه به عدم شناخت از منطقه شرایط نامناسبی به وجود آمده است.

  فرماندار سرپل ذهاب همچنین به وگذاری کانکس به بیماران خاص، معلولان و گروه‌های خاص اشاره کرد و گفت: سلبریتی‌ها حضور فعالی را زمان زلزله داشتند و کمک‌های را نیز جمع آوری کردند و انتظار می‌رود این کمک‌ها طی فرایندی هزینه شود.

  برچسب ها :

  نظرات