آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 28 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97201
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  تهدیدجان دانش آموزان جنوب شرق با مدارس تخریبی/ عدم تخصیص اعتبارات چوب لای چرخ توسعه فضای آموزشی می گذارد+تصاویر

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سیستان و بلوچستان بزرگترین استان کشور محسوب می شود و با توجه به وسعت و پراکندگی بالای جمعیت،ارائه خدمات نسبت به دیگر نقاط کشور سخت تر است.

  در بخش فضای آموزشی برخی از نقاط این استان پهناور با کمبود و نبود کلاس درس مواجه است و گاها کلاس های درس موجود نیازمند تخریب و بازسازی می باشد.
  در این راستا مدارس تخریبی گاها دچار حوادث شده و زمینه ای برای مجروح و یا کشته شدن دانش آموزان و معلمان می شود که نمونه بارز آن را می توان کشته شدن معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی در ۱۵فروردین سال گذشته در خاش دانست که برای نجات جان دانش آموز، جان خود را از دست داد.
  اخیرا نیز در روستای توکر دهستان ابتر بخش مرکزی ایرانشهر درب مدرسه کانکسی در مقابل پای نماینده این شهرستان به زمین افتاد که فیلم این جریان نیز بازنشر فراوانی در شبکه مجازی داشت.
  در کنار این روستا نیز روستایی به نام ناصرآباد وجود دارد که حدود ۸سال قبل به دلیل افتادن درب مدرسه خشت و گلی بر روی دانش آموز، جان او را گرفت، با پیگیری مسئولان دو کانکس برای دانش آموزان دبستانی این روستا جایگزین مدرسه خشت و گلی شد و قول ساخت یک فضای آموزشی استاندارد را نیز به مردم این منطقه داده بودند اما تاکنون به نتیجه ای نرسیده است.
  در این خصوص و برای کسب اطلاعات بیشتر خبرنگار ما مصاحبه ای با دهیار این روستا و مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان انجام داده است.

  مسئولان به فکر جان دانش آموزان مناطق محروم نیستند
  دهیار روستای ناصرآباد از توابع دهستان ابتر بخش مرکزی ایرانشهر با اشاره به این مطلب که مسئولان به فکر مردم و دانش آموزان نیستند، گفت: بعد از کشته شدن دانش آموزی در فضای آموزشی خشت و گلی این روستا، تنها دو کانکس را جایگزین آن فضا کردند و قول ساخت یک فضای آموزشی استاندارد را به مردم دادند.

  پروژه درحال خاک خوردن است
  عطاالله سیاخانی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: پس از چند سال در سال ۹۴کلنگ ساخت مدرسه ۴کلاسه امام رضا(ع) این روستا به زمین زده شد اما پس از رساندن ساختمان تا سقف، عملیات متوقف شد و پروژه درحال خاک خوردن است.
  وی ادامه داد: ۷۰دانش آموز دختر و پسر این روستا در کانکس هایی درحال درس خواندن هستند که در زمستان ها دارای هوایی بسیار سرد و در تابستانها دارای فضای بسیار گرم هستند.
  وی از مسئولان در خواست کرد به جای کار های متفرقه به مشکلات مردم رسیدگی کنند و برای رفع مشکلات آنها تلاش کنند.

  عدم تخصیص اعتبارات بزرگترین مشکل موجود در استان
  مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان در این زمینه گفت: متاسفانه با عدم تخصیص اعتبارات در استان مواجه هستیم اما با این حال پروژه های فعال در حوزه فضای آموزشی در استان وجود دارد.
  علیرضا راشکی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: امسال ابلاغ ۳۰درصدی اعتبارات به دست ما رسید که تنها با آن توانستیم بخشی از مطالبات پیمانکاران را پرداخت کنیم.
  وی تاکید کرد: درصورتی که ابلاغ بعدی اعتبارات به دستمان برسد، پروژه های نیمه کاره و نا تمام به مثل مدرسه روستای ناصر آباد را آغاز خواهیم کرد و احتمالا تا شب عید این امر تحقق پیدا کند.
  راشکی اظهار کرد: پروژه های نا تمام و نیمه کاره در استان وجود دارد که در این زمینه در کنار تلاش دولت، نیازمند حضور و فعالیت بیش از پیش خیرین مدرسه ساز برای اتمام این پروژه ها می باشد و در این راستا خیرین را نیز در اداره کل به این سمت و سو هدایت می کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات