آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ , Saturday 6 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97108
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  برای هیچ گروهی سهمیه سالانه طرح ترافیک نداریم/ برای مشاغل خاص فقط سهمیه روزانه رزرو می‌کنیم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محسن پورسیدآقایی در مراسم رونمایی از اولین واحد سیار معاینه فنی خودرو و سامانه نوبت‌دهی آنلاین در کشور، اظهار داشت: واحدهای سیار معاینه فنی خودرو راه‌اندازی شده است تا شهروندان تهرانی راحت‌تر بتوانند نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام کنند و وقت کمتری نیز در این خصوص صرف شود.

  وی افزود: خوشبختانه راه‌اندازی مراکز معاینه فنی سیار این کمک را خواهد کرد که در منطقه خودشان دسترسی لازم را داشته باشند.

  معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد به دنبال آن هستیم که پمپ‌ بنزین‌های کوچک محلی را راه‌اندازی کنیم تا شهروندان در صف پمپ‌بنزین کمتر قرار بگیرند.

  پورسیدآقایی افزود: زمین‌های کوچکی را در بعضی از مناطق شهر تهران شناسایی کردیم و به زودی برای احداث پمپ بنزین‌های کوچک تا دو پمپ بنزین به مزایده گذاشته خواهد شد تا در هر محله خودروها بتوانند سوخت‌گیری لازم را داشته باشند.

  وی یادآور شد: یکی از رویکردهای اصلی شهرداری تهران کاهش آلودگی هوا است و باید همه زمینه‌ها را برای رفع آن آماده کنیم تا در سال آینده منطقه کاهش آلودگی هوا (LEZ) با سخت‌گیری بیشتری انجام خواهد شد و باید تمامی خودروها از سال آینده معاینه فنی داشته باشند.

  معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند جریمه خواهند شد، گفت: ماشین‌های نو نیز تا ۴ سال معاف از دریافت معاینه فنی هستند ولی پس از آن باید نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام کنند.

  پورسیدآقایی افزود: در سال آینده خودروهایی که معاینه فنی نداشته باشند سه جریمه خواهند شد، ۱- جریمه معاینه فنی ۲- جریمه ورود غیرمجاز به منطقه ۳- جریمه‌ای که بر روی عوارض خودرو اضافه می‌شود.

  وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا خودروهای نظامی نیز باید معاینه فنی دریافت کنند، گفت: پلیس مجری قانون است و الزام به رعایت قانون دارد. شماره‌های انتظامی در سیستم ما وجود ندارد و این خودروها باید در مراکز معاینه فنی خاصی معاینه فنی دریافت کنند.

  معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران درباره طرح جدید ترافیک نیز افزود: هر کسی برای ورود به محدوده طرح ترافیک باید از طریق اپلیکیشن خاص آن اقدام کند و با آن اپلیکیشن  اجازه ورود به محدوده را دریافت کند.

  پورسیدآقایی افزود: هنگامی که سقف ۴۰ هزار تا در این اپلیکیشن پر شود دیگر مجوزی به خودرو داده نمی‌شود.

  وی افزود: با طرح جدید ترافیک ۲۰ درصد ترافیک در ساعات صبح و بعدازظهر که اوج ترافیک است کاهش خواهد یافت.

   

  برچسب ها :

  نظرات