آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ , Monday 26 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96963
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سرخ‌رود
 •   

  امام جمعه سرخرود:

  فعالیت مسؤولان نمایشی و تشریفاتی نباشد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی‌آملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخرود اظهار کرد: یکی از حماسه‌های برجسته  ملت ایران خاطره بزرگ ۶ بهمن به‌شمار می‌رود و این خاطره پرشکوه و این حوادث بی‌نظیر و تعیین کننده تاریخ انقلاب نباید در ذهن‌ها کمرنگ شود نسل جوان ما باید این خاطره‌ها را درست بشناسد و بتواند آنها را تحلیل کرده و آنها را چراغ راه آینده و هدف بلند خود قرار دهد.

  وی افزود: یکی از فضائل ۶ بهمن آمل هزار سنگر شهرت پیدا کرد منظور از هزار سنگر یعنی اینکه هر انسان مومن، با انگیزه با شرف یک سنگر در مقابل تهاجم دشمن درست می‌کند و مردم عزیز شهر هزار سنگر آمل و همه مردم عزیز نظام مقدس اسلامی توطئه‌ها را می‌شناسند که اگر صدها توطئه هم کنند مردم در مقابلش می‌ایستند و حرکتشان را هم ادامه می‌دهند و حرکت عظیم ملت ایران متوقف نمی‌شود.

   موسوی‌آملی خاطرنشان کرد: مقدم همه عزیزانی که از سرتاسر کشور برای دیدن موهبت‌های الهی به شهر زیبای سرخ رود تشریف می‌آورند را گرامی می‌داریم و قوها با داشتن ظاهری زیبا و باوقار در داستان‌ها و افسانه‌های سراسر زمین جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند و جز ۱۰ حیوانی هستند که به جفتشان وفادار هستند اما متأسفانه یک عده برای دیدن این مهمان‌های خارجی در کشوری که کشور امام زمان است دچار یک کمبود غیرت یا بی غیرتی شدند.

  وی در ادامه بیان کرد: چطور می‌شود یک مرد باغیرت اجازه دهد خانم خودش با یک تیپی یا یک آرایشی و یا یک لباس تنگی که بدنشان را نشان می‌دهد خواهرش، همسرش یا مثلاً فرض کنید دخترش کنارش این طوری راه برود که فقط و فقط دیگران از او لذت ببرند چطور می‌شود که غیرتمند باشند و این اجازه را بدهند ما گاهی اوقات یقه زنان را فقط می‌گیریم و می‌گوییم خواهرم حجاب را حفظ کنید.

   این مسؤول یادآور شد: باید یقه آن مرد را بگیریم بگوییم آقا غیرت در روایت است حضرت علی(علیه السلام) در کوچه‌های کوفه می‌فرمود مردان کوفه خجالت نمی‌کشید که زن‌های شما این طور، در این ازدحام تن به تن مردها راه می روند حیا نمی‌کنید خدا لعنت کند به آن کسی که غیرت ندارد پشت هر زن بدحجابی یک مرد بی غیرت است.

  امام جمعه سرخرود عنوان کرد: دشمن قبل از اینکه به حجاب حمله کند در کشور ما به غیرت حمله کرد عقده‌ها و کمبودها با این تیپ‌ها حل نمی‌شود گاهی جهل می‌تواند باعث بدحجابی باشد گاهی اوقات دهن کجی به مسائل سیاسی می‌تواند باشد اما مهمترین موضوع غیرت می‌باشد مرد اگر مرد باشد می تواند جلوی آنها را بگیرد.

   موسوی‌آملی درباره وام اشتغال روستایی اظهار کرد: ۵/۱ میلیارد دلار معادل ۱۲هزار میلیارد تومان از صندوق کارآفرینی و اشتغال برای وام اشتغال روستایی در نظر گرفته شده است که نزدیک به ۲۰ روز است که فعال شده و اشتغال فراگیر طرحی برای کاهش بیکاری است مسؤولان باید اشتغال ناشی از رشد و سرمایه‌گذاری‌های تولیدی را حمایت کنند.

  وی افزود: این طرح برای اشتغال روستا و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر است که مسؤولان محترم اجرایی شهرستان و بخش سرخ‌رود پیگیری کنند که اگر مسیر کشور جهت‌گیری تولید و اشتغال که مقام معظم رهبری فرمودند باشد خیلی از مشکلات کشور برطرف خواهد شد هر چه نشانه‌های توانایی‌های شما و ایستادگی شما و استقامت شما بیشتر باشد بدانید این دشمنان نظام خشمگین‌تر خواهند شد.

  خطیب جمعه سرخ‌رود اضافه کرد: رسالتمان این است که همت خود را بالا ببریم تا از لحاظ اقتصادی و منابع طبیعی رشد کنیم باید دستگاه‌ها هماهنگی لازم را داشته باشند و بروکراسی اداری را حذف کنند تا مشکلات کشور برطرف شود چون اولویت امروز جامعه اشتغال و تولید است.

  موسوی آملی در پایان گفت: موضوع بیکاری از اصلی‌ترین معضلات جامعه است ومسؤولان باید طبق ظرفیت‌های کشور حرکت کنند باید همت چند برابر شود و کارها نباید نمایشی و تشریفاتی باشد باید دنبال اهداف بزرگ نظام حرکت کرد کار باید متراکم تر باشد تا بتوانیم به آن اهداف برسیم و به‌وسیله اشتغال و تولید داخل قوی‌ترین ضربه را می‌توان به دشمنان وارد کرد که باعث یکپارچگی بین ملت و نظام خواهد شد تولیدکنندگان داخل هم باید به تولیدات داخلی کیفیت ببخشند.

  برچسب ها :

  نظرات