آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ , Saturday 24 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96962
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

  دولت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرد/مسئولان تشریفات و تجملات را کنار بگذارند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ آیت‌الله علی معلمی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان قائم‌شهر با اشاره به آغاز ماه بهمن، اظهار کرد: ماه بهمن به‌عنوان یک ماه پرخاطره در تاریخ ایران است که سی‌ونهمین سال خود را پشت‌سر گذاشت و سال چهلم انقلاب اسلامی را آغاز خواهیم کرد.

  وی افزود: جوانان ۳۰ ساله امروز در زمان قبل از انقلاب حضور نداشتند و نمی‌توانند آن زمان را درک کنند که چگونه ملت در ذلت و خواری زندگی می‌کردند و چگونه ایران در سلطه‌ آمریکا بود.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری به سخنان امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: از ذلت ایران همین بس که طبق توافق کاپیتولاسیون، یک سگ آمریکایی بر شاه ایران شرف داشته است و هیچ کس نمی‎توانست به سگ آمریکایی اعتراض کند درحالی که یک مستشار آمریکایی می‎تواسنت شاه ایران را محاکمه کند و هیچ کس نیز حق اعتراض نداشت.

  این مسئول تصریح کرد: در زمان انقلاب و در راهپیمایی‌های اعتراضی مردم بدنبال استواری کشور بودند و در آن زمان خون‌های زیادی برای احقاق حق مردم و استواری کشور ایران ریخته شد و شهدا با خونشان این انقلاب را به‌وجود آوردند.

  معلمی با بیان اینکه شرایط امروز یک شرایط استثنایی در طول تاریخ است، خاطرنشان کرد: هیچ کشوری در دنیا نیست که براساس موازین دین استوار باشد، اهداف انقلاب را باید از وصیتنامه امام متوجه شوید و اگر مسئولی کم کاری می‌کند و توان مدیریت ندارد نباید پای انقلاب و نظام نوشته شود.

  وی اظهار کرد: مردم اگر کم‎کاری و یا سوءمدیریت مسئولان را مشاهده می‌کنند باید مقابل آن ایست کنند تا عملکرد ضعیف مسئولان به پای انقلاب نوشته نشود و طبق وصیت‌نامه امام راحل به اهداف آن برسیم.

  امام جمعه قائم‌شهر تصریح کرد: رئیس جمهور در سخنرانی اخیر خود به مشکلات بانکی برای کشور اشاره کرد درحالی که در زمان امضای برجام همان زمان اعلام کردند تمام تحریم‌ها برای ایران برداشته می‌شود ولی این چنین نشده و برجام سرابی بیش نبود.

  این مسئول ادامه داد: دولت در این مدت مشکلات موجود را به عدم مدیریت در دولت قبل عنوان می‌کرد و قطعنامه‌ها و تحریم‌ها موثر در مشکلات کشور را تاثیرگذار نمی‌دانست درحالی که اکنون بعد از گذشت پنج  سال همچنان وضعیت تغییری نکرده و دولت باید کم‎کاری و تشریفات موجود خود را بپذیرد.

  معلمی بیان کرد: دولت باید بدنبال اجرای اقتصاد مقاومتی باشد و این موضوع را جدی بگیرد و از تشریفات خود کم کند.

  وی خاطرنشان کرد: دولت باید وضعیت اقتصادی را شفاف‌سازی کند و هزینه تشریفات و بودجه نهاد ریاست جمهوری را به مردم گزارش دهد و ملت عملکرد آن‎ها را بدانند و تخلفات افرادی که از موسسات تسهیلات میلیاردی دریافت کردند و به مردم معرفی شود.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری به اغتشاشات اخیر در کشور اشاره کرد و ادامه داد: عوامل بیگانه بدنبال بهانه‎ای هستند که در موج آن سوار شوند و به انقلاب ایران ضربه بزنند که تاکنون با بصیرت بالای مردم ایران این اغتشاشات توسط خود مردم سرکوب شد.

  این مسئول با بیان اینکه کالای قاچاق از طریق مبادی قانونی چگونه وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: در زمان اوایل انقلاب سرقت هواپیما در کشور زیاد شده بود که امام دستور داد حفاظت هواپیماها و فرودگاه به سپاه پاسداران واگذار شود و بعد از آن سرقت کم شد و در موضوع قاچاق هم دولت باید گمرک را به سپاه تحویل دهد تا این معضل بزرگ برای کشور حل شود.

  معلمی در پایان گفت: قاچاق کالا به اقتصاد کشور ضربه می‌زند و باعث بیماری در اقتصاد شده و ورود حجم بالای کالای قاچاق به کشور باعث می‌شود تا تولیدکنندگان نتوانند خود را در بازار رقابت حفظ کنند و به ورشکستگی دچار می‌شوند.

  برچسب ها :

  نظرات