آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ , Tuesday 27 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96929
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  اقدامات بی‌ثبات کننده آل‌سعود روز به روز گستاخانه‌تر می‌شود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید دادود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: قدامات بی‌ثبات کننده دولت هرج و مرج طلب و آدم‌کش آل سعود روز به روز ابعاد گستاخانه و وقیحانه به خود گرفته و این خاندان جبار هر روز بر عمر منحوس آنان می‌گذرد برعمق جنایاتشان در منطقه اسلامی افزوده می‌شود.
  وی افزود: جنایات این کشور در اقصی نقاط عالم و خصوصا در مناطق اسلامی افزوده شده و در یمن چند میلیون نفر خصوصا کودک با مرگ دست و پنجه نرم کرده و بر سر این ملت شبانه روز بمب و آتش می‌ریزد و برای قتل عام و بی ثباتی این کشور مزدوران سفاک و بی عاطفه از سراسر دنیا استخدام و به جان این مردم بی گناه می‌اندازد.
  موسوی خاطر نشان کرد: ولیعهد خام دولت سعودی با ادعاهای بزرگی برای بی ثباتی ایران بر زبان جاری کرده و گزافه‌گویی‌های حاکمان خام و بی ادب این کشور در این روزها از حکایت‌های عجیب و غریبی است که در این زمانه به گوش می‌رسد و انان نسبت به ایران اتهاماتی را روایت می‌کنند که همه در خور شان آنها هست.
  امام جمعه محمودآباد در ادامه بیان کرد: سعودی‌ها که در نزد آمریکا و رژیم صهیونیستی به دریوزگی افتادند دست در دست شیاطین عصر تلاش دارند تا موضوعات اصلی امت اسلامی را منحرف و ایران و جنبش‌های انقلابی را مشکل منطقه تلقی و برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای فشار به ایران و ایجاد ناامنی در داخل و در روابط با کشورهای دیگر در تدارک دارند که زهی خیال باطل و موج مبارزاتی منطقه‌ای آنها را دیر یا زود به زباله‌دان تاریخ خواهد برد.
  موسوی درباره روز ۶ بهمن عنوان کرد: حادثه ۶ بهمن آمل در برهه وقوع آن یکی از استثنائات جنگ چریکی درون شهری بوده و عده‌ای بریده از مردم بنام خلق به خیال باطل خود قصد آزادی خلق و مقابله با نظام اسلامی را طراحی که در اصل این عده در جنگل با فشار گردان‌های رزمی سپاه و سایر نیروهای نظامی نفس بریده شده و برای تخفیف فشارهای روانی نیروهای رزمی خود به ناچار به شهر حمله کردند.
  وی افزود: این گروه آخرین سناریو خود که حمله به شهر بود را دیوانه‌وار اجرا کرده که در ساعات اولیه با سد مستحکم مردم مواجه و طومارشان ظرف چند ساعت درهم پیچیده شد و واقعه ۶ بهمن آمل چنان آوازه‌ای را در سراسر کشور ایجاد که برای همیشه نام آمل در بیان و قلم بزرگوار شهره همه شهرها شده است و در وصیت نامه امام به نیکی و بلند آوازگی از آن یادشده است.
  امام جمعه محمودآباد درباره موضوع فضای مجازی گفت: موضوع فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به یکی از مسائل ویژه و حساس کشور تبدیل شده که تشکیل شورای عالی فضای مجازی دلیل اهمیت بالای آن بوده و علیرغم اینکه نمی‌توان بر ضرورت استفاده از پیشرفت‌های نرم افزاری و دنیای سایبری چشم انکار داشت ولی تبعات و آسییب‌های جدی آن باید مد نظر مدیران و برنامه‌ریزان کشور قرار گیرد.
  وی افزود: دنیای متمدن امروز هم در کشورهای صاحب این تکنولوژی و ظرفیت‌ها به فکر مهار و کنترل آن بوده و از آثار مخرب آن سخت نگران هستند و برای کشور ما فضای مجازی با توجه به دشمنی‌های لجوجانه استکبار جهانی و صاحبان این علوم قطعا مورد بهره‌برداری دشمنان قرار داشته که باید نظام اسلامی برای عقب نماندن از پیشرفت‌های این فضا گام برداریم.
  این مسؤول تاکید کرد: برای اثبات حقانیت خود و دفاع از آرمان‌های مقاومت اسلامی در منطقه و سراسر جهان به بومی کردن زیرساخت‌ها و استفاده از پیام رسان‌های داخلی نسبت به صیانت از شهروندان خود و افکار عمومی جامعه اقدام که مجبور نشویم در التهابات اجتماعی به ایجاد محدودیت در عرصه کاربران اقدام و از ناحیه دشمنان به فیلترینگ و سانسور متهم و عارضه منفی در حاکمیت ایجاد شود و برای غلبه بر این آسیب‌ها و صدمات باید دستورات اکید و راهگشای رهبری بصورت ویژه جنبه عملیاتی پیدا کند.
  موسوی درباره حمله ترکیه به سوریه بیان کرد: اقدام ترکیه و لشکرکشی به سوریه و ایجاد بی نظمی سازماندهی شده در خاک آن کشور از مسائل اساسی در ثبات منطقه بوده و این هجمه در شرایط فعلی جای ابهام جدی داشته و بدون هماهنگی با دولت آن کشور به بهانه سرکوب مخالفین کرد به سوریه تهاجم و عده زیادی از مردم را آواره و خسارت‌هایی به مناطق مورد اشغال وارد کرد.
  وی اضافه کرد: این کار ترکیه در جای خود محل تامل جدی بوده چون دست به اقدام خطرناکی زدند که آینده این اقدام با توجه به حضور آمریکایی‌ها در همین مناطق کاملا در هاله‌ای از ابهام وجود داشته که باید دولت ترکیه بصورت منطقی در تناسب با حساسیت مسائل منطقه‌ای با آن برخورد کند.
  موسوی در پایان درباره دشمنی آمریکایی‎ها گفت: دشمنی آمریکایی‌ها برعلیه جمهوری اسلامی سیری ناپذیرند و اخیرا به مهمل گویی و پرت و پلا روی آوردند و بدون هرگونه شرم و حیایی کشورمان را با اتهاماتی سخیف و ادبیاتی مختص خودشان متهم کرده و کلماتی نظیر یاغی،عامل بی ثباتی در محافل مختلف برای روحیه دادن به دوستان بریده‌شان مطرح نموده که این ناشی از شکست‌های متعدد در عرصه نظامی،نفوذ منطقه‌ای و دیپلماسی بوده و آمریکا باید بداند حسرت و درد این شکست‌ها چیزی نیست که با این گزافه گویی‌ها و زشت گویی‌ها به این زودی‌ها درمان شود.

  برچسب ها :

  نظرات