آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 28 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96917
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  فرار وزیر تعاون از حل مشکلات کارگران و پناه بردن به منطقه خوش آب‌وهوا/ آقای ربیعی یا مدیران بی‌کفایت را عزل کنید یا باید در مجلس پاسخگوی عملکردتان باشید

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ جبار کوچکی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به گیلان اظهار کرد: انتظار ما این است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع کارگران حضور پیدا کند، اما متأسفانه وزیر مسیر کاری خود را غیر از جامعه کارگری دیده و به سمت گردشگری حرکت می‌کند.

  وی با بیان اینکه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید مشکلات تعاونی‌ها در بخش مسکن مهر را برطرف کند، افزود: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید مشکلاتی را که در حوزه کارگری در شب عید وجود دارد و باعث شده تا کارگران شرمنده زن و بچه خود باشند را حل کند نه اینکه در شرق گیلان که هیچ کارگری نیست حضور یابد و مشغول بررسی مشکلات جامعه کارگری شود.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارخانه‌های و شرکت‌های ورشکسته بسیاری وجود دارد که کارگران را تحت‌ فشار قرار داده، متذکر شد: وزیر تعاون توان ندارد مشکلات جامعه کارگری را برطرف کند و با فرار از مسائل خود را مشغول می‌کند.

  نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفر وزیر تعاون باید با هماهنگی نمایندگان انجام می‌شد تا مثمرثمر واقع شود، یادآور شد: مدیرانی که به وزیر گزارش عملکرد می‌دهند جرأت حضور در مجامع کارگری را ندارند و از درد و مشکلات کارگران بی‌خبر هستند و به‌ ناچار وزیر را در مسیرهای دیگری هدایت می‌کنند.

  عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه وزیر تعاون باید نتیجه سفرهای قبلی خود را به گیلان مورد ارزیابی قرار دهد، افزود: وزیر تعاون در سفر قبلی خود قول‌هایی را به کارگران شرکت چوکا که دارای مشکلات اساسی هستند داد اما همچنان آن شرکت با مشکلات زیادی روبروست.

  کوچکی‌نژاد با اشاره به مشکلات موجود در حوزه اشتغال شرکت دخانیات استان گیلان گفت: بخشی از کارخانه دخانیات گیلان به دلیل بی‌عرضگی مدیران به استان دیگر منتقل شد و اکنون شاهد اخراج تعدادی از کارگران گیلانی هستیم.

  وی با اشاره به مشکلات موجود در کارخانه کاشی خزر و الکتریک در گیلان گفت: کارخانه‌های نامبرده دو سه دولت را پشت سر گذاشته‌اند، اما وزیر تعاون نتوانست مشکلات شرکت‌ها را برطرف کند و در نتیجه همه آن‌ها را از خط تولید اخراج کرد.

  نماینده مردم رشت در خانه ملت با اشاره به مشکلات ایران پوپلین، گفت: کارخانه ایران پوپلین در معرض مشکلات عدیده‌ای است و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌جای اینکه به این مشکلات بپردازد و آن‌ها را برطرف کند در مسیرهای غیر از وزارتخانه گام برمی‌دارد.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مسیر حرکت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسیر غیر از پرداختن به امور کارگران و اشتغال و تعاون است، تصریح کرد: ۳۵ درصد جوانان جویای کار گیلانی بیکار هستند و باید فکر به حال آن‌ها بشود، اما وزیر در اینجاها حضور ندارد.

  عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه وزیر سفر بی‌نتیجه‌ای را در گیلان سپری می‌کند، گفت: اگر وزیر نمی‌تواند مشکلات کارگران و شرکت‌های تحت نظر را برطرف کند، حداقل در مناطق خوش آب‌وهوا کمتر حضور پیدا کند تا درد کارگران بیشتر نشود.

  کوچکی‌نژاد با بیان اینکه وزیر تعاون باید مدیران بی‌کفایت را عزل و مسیر پیشرفت و توسعه را به روی کارگران باز کند، مطرح کرد: به دلیل باندهای مخوف سیاسی در استان که حتی از عهده کارهای سیاسی خود برنمی‌آیند مشکلات اشتغال در استان روزبه‌روز زیادتر می‌شود که جا دارد مدیران قوی‌تر و متعهدتری جایگزین شوند، درغیراینصورت ما با وزیر همراهی نخواهیم کرد و با طرح سؤال از وی مشکلات حوزه‌های انتخابیه خود را برطرف خواهیم کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات