آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 28 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96912
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  برای رسیدن به استانداردها باید به سمت ثبت ۶ هزار سمن برویم/ مذاکرات برای امریه سازمان های مردم نهاد ادامه دارد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در مراسم افتتاحیه اولین همایش مجمع ملی سازمان های مردم نهاد در شیراز گفت: بحث کلی اساسنامه با توجه به مشکلاتی و دغدغه هایی که جوانان دراند به لحاظ محتوایی حائز اهمیت است و  از نظر  نوشتاری ممکن است سال های آینده موارد جدیدی به آن  اضافه شود و نباید بر روی آن تمرکز شود.

  وی افزود: ما درکشوری زندگی می کنیم که همه چیز درحال گسترش است و باید این موضوع  در نهاد ریاست جمهوری دقیق و کارشناسی شده بررسی شود.

  تندگویان اظهار داشت: تمام سعی ما در ستاد این بوده است که دخالت زیادی در نوشتار این اساس نامه نکنیم. در آینده چشم‌انداز را باید خودتان ثبت کنید این مجمع مردم نهاد باید خودش به یک چشم انداز مهم برسد.

  وی با تاکید بر اینکه باید جلسات متعددی از سوی سمن ها در موضوع رسیدگی و بررسی برگزار شود گفت: برخی فکر می کنند من به دنبال برند شدن از طریق سمن های جوانان هستم در حالیکه جوانان خودشان برند هستند و باید به آنها رسیدگی کرد.

  تندگویان با بیان اینکه در دوره اول کسانی که وارد می شوند کار بسیار سختی دارند خاطر نشان کرد: سمن‌های مردم نهاد در حال شکل گیری است و کسانی که این مسولیت را قبول می کنند از خودگذشتگی نشان می دهند و در صورت کم‌کاری باید به تمامی سمن های سطح کشور پاسخگو باشند.

  وی ادامه داد: به عقیده من تنها کسی که فکر می کند می تواند در این مجمع که در دوره اول کار سختی دارد می تواند موفق باشد جلو بیاید. انتظار داریم برای ساماندهی جوانان به هم کمک کنید.

  تندگویان با بیان اینکه در زمینه مشکلات سازمان های مردم نهاد اقدامات عملیاتی آعاز شده از تفاهمی بین این معاونت و وزارت کشور خبر داد و گفت: انعقاد یک تفاهم نامه با وزیر صنعت را آغاز کرده ایم.

  وی افزود: با ستاد کل نیرو های مسلح توافقاتی داشته ایم و نتیجه این تفاهمات تا پایان بهمن ماه اعلام خواهد شد.

  وی ادامه داد: یک پروسه قانونی و ملی را پشت سر می گذاریم تا مجمع ملی شما با دستور رییس جمهور به رسمیت شناخته شده تا بتوانید با نهادها و ارگان های مختلف وارد مذاکره شوید.

  معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه هنوز بحث تفکیک وزارت ورزش و جوانان را با قدرت دنبال می کند ابراز داشت: همین که حدود دوهزار تشکل مردم نهاد را ثبت کرده ایم یک موفقیت است اما برای رسیدن به استانداردهای جهانی نیازمند ثبت ۶ هزار سمن هستیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات