آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ , Tuesday 9 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96872
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  سبد غذایی ۲۲۰ میلیاردی، بهمن توزیع می‌شود/ پاداش و عیدی بازنشستگان، تأمین شده است/ وام اشتغال روستایی از فردا در ۵ استان پرداخت می‌شود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امروز(چهارشنبه ۴ بهمن‌ماه) در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ارزش سبد غذایی که در بهمن توزیع خواهد شد ۲۲۰ میلیارد تومان خواهد بود که در گذشته کمتر از ۱۸۰ میلیارد تومان بود.

  وی ادامه داد: پاداش و عیدی بازنشستگان، تأمین منابع شده و به‌موقع انجام خواهد شد؛ تأمین اجتماعی هم همینطور. تصمیماتی که شورای‌عالی کار برای مزد سال ۹۶ می‌گیرد چانه‌زنی های آن به سرانجام رسیده و سعی می‌کنیم امسال به شب عید نکشد و استراتژی ما این است که مزدِ امسال، حتماً از تورم پیشی بگیرد.

  ربیعی با بیان اینکه امسال هزار میلیارد تومان را برای افزایش پلکانی کشوری‌ها در نظر گرفته‌ایم، اظهار داشت: امسال تا دو میلیون تومان را درصد به درصد اضافه خواهیم کرد تا بازنشستگان جدید و آنهایی که حقوق‌شان پایین است را مقداری بالا بکشیم.

  وزیر تعاون، کار و رفاع اجتماعی با بیان اینکه کارهای کارشناسی در ارتباط با وام اشتغال روستایی انجام شده تصریح کرد: از فردا ظهر، همزمان در ۵ استان کشور، پرداخت وام آغاز می‌شود.

  وی افزود: تا پایان امسال، ۲ هزار میلیارد تومان وام در قالب این طرح پرداخت خواهد شد.

  ربیعی با بیان اینکه ۵۰ هزار ثبت‌ نام در سامانه انجام شده که ۸۱۵۰ مورد قبول شده‌اند، اظهار داشت: اینها به بخش‌ها معرفی شده‌اند تا مجدداً در چرخه قرار بگیرند.

  وی ادامه داد: بنا نیست افرادی که معمولاً به دنبال وام ارزان هستند این وام را دریافت کنند. بلکه ما می‌خواهیم این وام به طور کامل به اشتغال منجر شود. شاید اولین بار باشد این روش انجام می‌شود و همزمان با ثبت‌نام و بررسی اولیه‌ای که می‌شود، افراد مشمول به فنی و حرفه‌ای می‌روند و آموزش مهارتی کارآفرینی و بازاریابی می‌بینند.

  ربیعی با یادآوری اینکه در خیلی جاهای دیگر که وام گرفتند، آنقدر زیاد تولید شد که غیر اقتصادی شد یا نتوانستند بنگاه‌داری کنند، تصریح کرد: در این طرح، گروه مشاوره تا پایان بازاریابی حضور خواهد داشت.

  وی افزود: ۲۵ درصد دیگر از وام، تا قبل از تعطیلات به بانک‌ها پرداخت خواهد شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات