آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 28 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96862
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  جانشین یگان امام علی(ع) در مراسم وداع با شهید معافی:

  دشمنان با طراحی ۷ برجام به‌دنبال سلطه بر ایران هستند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سردار وجیه‌الله مرادی در مراسم وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم محمد معافی در مصلی نکا با تبریک به مردم شهرستان نکا و خانواده این شهید، وی را فردی شجاع، دلاور، مجاهد، استاد، با برنامه و پرتلاش و خستگی‎ناپذیر توصیف کرد.

  وی شهید معافی را فردی کم‌نظیر و پاسداری با عملکرد ولایی خواند و خطاب به شهید گفت: محمد عزیز یادت هست در مراجعه زمان اعزام با هم وعده‌ای کردیم، من به وعده‌ام عمل کردم و آن نیز سخن گفتن در یکی از مجالس شما بوده است که امیدوارم شما هم به وعده خود عمل کنید.

  جانشین یگان امام علی(ع) در ادامه با بیان موفقیت‌های جریان مقاومت در فراجغرافیا، خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی امام راحل موفق شد تلفیقی از دموکراسی و مردم‌سالاری دینی را در قالب یک حکومت دینی به وجود بیاورد که در دنیا بی‌سابقه بوده است.

  این مسئول اضافه کرد: این حرکت جایگاه ویژه‌ای در غرب آسیا پیدا کرد و به عنوان الگوی زندگی برای مردم منطقه پذیرفته شد که استکبار جهانی احساس خطر کرد تا برای رفع این شرایط در حساس‌ترین نقطه عالم این الگو را در این جغرافیا محاصره و سپس براندازی کند.

  مرادی گفت: برهمین اساس با تحریک، تهییج و تسلیح حکومت‌ها وحدت ملت‌ها را نشانه رفتند اما امام راحل با تدبیر خود آن را اداره کردند تا اینکه جنگ عظیمی را علیه ما در منطقه برنامه‌ریزی کردند اما بازهم امام وحدت ملی را ایجاد کرد تا مردم هشت سال با تقدیم بیش از ۲۰۰ هزار شهید و نزدیک به نیم میلیون جانباز در برابر دشمن جهانی بایستد و جنگ را به نفع جمهوری اسلامی به پیروزی رساند.

  وی هنر بزرگ‌تر امام را ساختن جبهه وسیعی در منطقه پس از موفقیت در نبرد با استکبار جهانی دانست.

  جانشین یگان امام علی(ع) با بیان ترتیب‌دادن دو جنگ مستقیم در منطقه علیه محور مقاومت، ادامه داد: این جنگ‌ها یکی در شرق یعنی افغانستان و دیگری در غرب ایران یعنی عراق به وقوع پیوستند که با کمک خداوند و تدبیر ولایت فقیه و تلاش و مجاهدت‌های فرزندان ملت در لباس مشتساری به مردم این دو کشور این دو جنگ به نفع جریان مقاومت و به ضرر استکبار جهانی تمام شده است.

  این مسئول اضافه کرد: پس از این سه جنگ نیابتی در منطقه طراحی کردند تا بتواننند دست‌های جریان مقاومت را قطع کنند که دو جنگ در حوزه برادران اهل سنت و یکی هم با برادران شیعه که جنگ تموز در لبنان نبرد با شیعیان لبنان و به‌ویژه حزب‌الله بوده است.

  مرادی گفت: در نبرد با شیعیان لبنان شکست خوردند و با این استدلال که این‌ها شیعه بوده و ریشه در عاشورا دارند بنابراین از کشتن و کشته‌شدن هراسی ندارند این بار به سرزمین برادران اهل سنت حمل‌ور شدند.

  وی با اشاره به اینکه تفکر دشمنان عدم کارایی تفکر شیعه و فرماندهی آن در محور اهل سنت بوده، اظهار کرد: بر همین اساس دشمنان به باریکه غزه حمله کردند و ۲۲ روز برادران اهل سنت در غزه که الگوی مبارزه را از امام و انقلاب اسلامی آموختند ایستادگی کردند و دشمن شکست را پذیرفت.

  جانشین یگان امام علی(ع) افزود: پس از نبرد ۲۲ روزه نیز مجددا از سه محور به غزه حمله کردند اما در نبرد هشت روزه غزه اتفاقی تازه افتاد و آن نیز شلیک موشک فجر پنج اهدایی جمهوری اسلامی به قلب رژیم صهیونیستی بود که بحرانی در این کشور ایجاد کرد که شکست‌ناپذیری آن‌ها را زیر سوال برد و با خواهش درخواست آتش‌بس کردند.

  این مسئول با بیان هدف بعدی دشمن برای نابودی کمر محور مقاومت یعنی کشور سوریه، خاطرنشان کرد: سوریه یک چهار راه بین‌الملل است و سر پل پیروزی جریان مقاومت است که فتنه را در این کشور از یک نافرمانی مدنی شروع کردند و به جنگ چریکی و نبرد تمام عیار رساندند.

  مرادی اضافه کرد: زمانی که این اتفاق افتاد گروهک‌های سوری به کمک برخی از معاندین منطقه و استکبار به حمایت از گروه‌های معارض و مسلح آمدند و نزدیک به ۷۰ درصد جغرافیای سوریه از حکومت مرکزی خارج شد و دشمن به دمشق و زینبیه رسید که در حال سقوط قرار داشت.

  وی ادامه داد: در مقابل این اقدام مناسب و در آستانه پیروزی محور مقاومت دشمن از دو جبهه هجمه عظیمی را علیه محور مقاومت در سوریه باز کرد که یکی از آن داعش بود که موجودی خطرناک و خطرناک‌ترین خطر برای بشریت و مُرّ انحراف در اسلام است.

  جانشین یگان امام علی(ع) افزود: بنابراین جریات مقاومت در سرزمین سوریه و عراق در راستای جریان مقاومت با الگوی ترسیم شده از سوی امام راحل در غرب آسیا باید در دو جبهه با معارضین مسلح و جبهه دیگر موجودات خطرناکی به نام داعش بجنگد.

  این مسئول با بیان در خطر بودن حرمین شریفین و در آستانه سقوط قرار داشتن شهر سامرا در عراق، یادآور شد: اوضاع به شکلی بود که در یک منطقه کوچک به نام بیجی ۱۴۸ عملیات انتحاری انجام داده بودند که حداقل آن با یک تن مواد منفجره بوده است.

  مرادی اضافه کرد: اما فرزندان این ملت پا‌به‌پای مجاهدان عراقی ایستادند و از مرگ نهراسیدند و با رهبری جریان مقاومت سرشاخه‌های ارتش اسلامی را رقم زد تا با سازماندهی مجاهدان مختلف اسلامی در این ارتش از سوریه و ایران گرفته تا لبنان و افغانستان با کمک خداوند در ماه‌های اول این دو جبهه به خوبی اداره و آثار پیروزی نمایان شد.

  وی گفت: در این زمان عربستان سعودی جبهه جدید را در یمن ایجاد کرد که جریان مقاومت باید تلاش می‌کرد تا سه جبهه یمن، سوریه و عراق را اداره کند که این سه جبهه اداره شد.

  جانشین یگان امام علی(ع) با اشاره به نامه سردار سلیمانی خدمت رهبر معظم انقلاب که از پایان سرزمین داعش خبر داد، اظهار کرد: اشتباه نشود که داعش تمام نشده بلکه خلافت داعش تمام شده یعنی سرزمینی که داعش بتواند آن جا خلافت کند تمام شده اما تفکر داعش بقی مانده است.

  این مسئول افزود: امروز سران استکبار پس از فروپاشی آن‌ها را در دامن خود گرفته و جریان جدید را در سوریه ایجاد کردند که با تلاش فرزندان امت اسلامی موضوع داعش تمام شده و جریان معارض در استان ادلب جمع شده و ترکیه جریانات تازه‌ای را در آن رقم زده است.

  مرادی با بیان قرار داشتن در یک فضای جدید در داخل کشور، بیان کرد: آمریکایی‌ها از دوسال پیش طرحی را در راستای طرح خاورمیانه بزرگ برای خاورمیانه آماده‌اند که به دنبال عملیاتی کردن پنج فاکتور هستند.

  وی اضافه کرد: اول اینکه برای قطع کردن دست‌ها ایران باید طیفی درست کرد که یک سر طیف تغییر رفتار جمهوری اسلامی و در انتها بتوانیم براندازی آن باشد که مذاکره و گفت‌وگو، تشدید جنگ نرم با استفاده از فضای مجازی به تعبیری شبیخون فرهنگی، تشدید تحریم‌ها، بی‌ثبات‌سازی و ناامن‌سازی داخلی ایران که این شورش‌ها و اغتشاشات داخل کشور با هدایت فضای‌مجازی در این راستا تحلیل می‌شود بوده است.

  جانشین یگان امام علی(ع) گفت: اگر این چهار مرحله تغییر و براندازی را رقم نزد نوبت به جنگ پر شدت می‌رسد که در این راستا سه پله تعریف کردند که ایران باید اعتدال‌گرا و نرمال شده، تحت سلطه بیاید و سپس جزو کشورهای اقماری شود.

  این مسئول تصریح کرد: برای این کار هفت برجام را تعریف کردند که مسئولان و مذاکره‌کنندگان کشور باید مواظب باشند چراکه دشمنان گفتند اگر برجام هسته‌ای، موشکی و منطقه‌ای را به توافق برسیم تازه ایران از یک کشور ضدهژمونی خارج شده و تازه کشوری اعتدال‌گرا می‌شود.

  مرادی افزود: برای تبدیل شدن ایران به کشوری نرمال باید نرمال‌سازی انجام شود که برای آن دو برجام دیگر طراحی شده است که یک رژیم صهیونیستی باید به رسمیت شناخته شود و دوم اینکه حقوق بشر به مفهم غربی‌ها را باید ایرانی‌ها بپذیرند.

  وی بیان کرد: تازه اگر این پنج برجام عملی شود نیز تحریم‌ها پایان نمی‌پذیرد و همچنان به عنوان یک ابزار اثرگذار باقی می‌ماند تا ایران به عنوان کشوری اقماری تحت سلطه قرار بگیرد.

  جانشین یگان امام علی(ع) افزود: بنابراین دو برجام برای تحت سلطه در آوردن ایران در نظر گرفتند که یکی به رسمیت شناختن نفوذ منطقه‌ای عربستان به عنوان ژاندارم منطقه و دوم دست کشیدن کامل از اقدامات منطقه‌ای است که این هفت برجام را طراحی کرددند تا یکی پس از دیگری به انجام برسانند که هر روز یکی از دشمنان پلیس خوب و یکی پلیس بد می‌شود.

  این مسئول ادامه داد: باید بصریت لازم را به همه مردم ایران بدهیم و بدانیم که برنامه دشمن چیست چراکه آنان ولایت فقیه را ابر حریف خود می‌دانند که همه باید بدانیم تمام این پیروزی‌ها مدیون تدبیر ولایت فقیه است و دشمن این را فهمیده که منشا این پیروزی‌ها کجاست.

  مرادی در پایان خواستار توجه هرچه بیشتر مردم و مسئولان به نقش بی‌بدیل ولایت فقیه در این جریان شد و گفت: خداوند توفیق دهد تعهدی که با شهدا بستیم را تا انتها بر آن بمانیم.

  برچسب ها :

  نظرات