آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ , Saturday 24 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96807
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  معاون ترامپ: اروپا باید بین همراهی با آمریکا یا ماندن در توافق معیوب با ایران یکی را انتخاب کند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهور آمریکا که به فلسطین اشغالی سفر کرده از کشورهای اروپایی درخواست «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای اصلاح توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ (برجام) را اجابت کنند.

  وی در مصاحبه با رویترز گفت: «در نهایت، زمانی فرا می‌رسد که کشورهای اروپایی باید تصمیم بگیرند می‌خواهند با ایالات متحده همراه شوند یا اینکه می‌خواهند در توافق به شدت معیوب با ایران بمانند.»

  «پنس» در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند ایالات متحده خواهد توانست در این زمینه با متحدان اروپایی‌اش به توافق خواهد رسید یا خیر، گفت: «ببینم چطور می‌شود.»

  پیش از این، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا چشم‌انداز مثبتی از احتمال توافق میان آمریکا و کشورهای اروپایی برای اصلاح برجام مطابق درخواست ترامپ ترسیم کرده بود.

  وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه (دوم بهمن‌ماه) بعد از دیدار با مقام‌های انگلیسی در لندن گفت با کشورهای اروپایی بر سر تشکیل کارگروهی با مأموریت «اصلاح برجام» موافقت کرده است.

  تیلرسون گفت میان سه کشور اروپایی این دیدگاه مشترک وجود دارد که برخی از حوزه‌های [توافق هسته‌ای] یا برخی از رفتارهای ایران هستند که بایستی به آنها پرداخت. وی اضافه کرد: «این کارگروه به زودی تشکیل جلسه خواهد داد تا نقائص برجام را با تلاش برای رسیدن به یک توافق جانبی دیگر یا رسیدن به مکانیسمی برای رفع نگرانی‌های ما رفع کند. »

  «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه ۲۲ دی‌ماه رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را تمدید اما تهدید کرد ممکن است این آخرین بار باشد که این کار را انجام می‌دهد.

  رئیس‌جمهور آمریکا تهدید کرد در صورتی که نمایندگان کنگره و دولت‌های اروپایی برای «اصلاح معایب فاجعه‌بار» آن اقدام نکنند او در موعد بعدی تعلیق تحریم‌ها (۱۲۰ روز بعد) آمریکا را از برجام خارج خواهد کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات