آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ , Thursday 4 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96739
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  لزوم هوشیاری خانواده‌ها در مقابل مخدر «دستمال»/ قاچاقچیان مواد مخدر نتوانستند «شامپو» را وارد کشور کنند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مجید ابهری جامعه‌شناس و رفتارشناس اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، گفت: با توجه به گسترش جنگ نرم و ابزارهای مورداستفاده آن، اتاق فکر دشمن هر روز ماده جدیدی را با نام و شکل جدید برای فریب جوانان به بازار عرضه می‌کند. امروزه یکی از این مواد ماده مخدر «دستمال» است.

  ابهری ادامه داد: در حالی که ۹۰ درصد از مواد موجود ریشه مشترک دارند. این مواد گاه با نام داروی لاغری و نیروی جنسی وارد کشور می‌شوند.

  وی با اشاره به رواج استفاده از ماده مخدر «دستمال» در جامعه اظهار کرد: دستمال ماده مخدری است که با قیمت بسیار ارزان فروخته می‌شود. این ماده از کشورهای آسیای مرکزی و توسط بعضی از کامیون‌ها به کشور وارد می‌شود که بسیار خطرناک و حتی مرگ‌آور است.

  این جامعه‌شناس با اشاره به عوارض این ماده ادامه داد:‌ تپش قلب، خشک شدن دهان، بالا رفتن ضربان قلب، فراموشی و شادی زودگذر از عوارض مصرف دستمال است.

  ابهری با اشاره به نقش پلیس مقابله با مواد مخدر در کاهش توزیع این ماده گفت: خوشبختانه نیروهای امنیتی و پلیس موفقیت چشمگیری در مقابله با تولید و توزیع مواد مخدر دارند. برخی از مواد مخدر توسط نیروهای مبارزه با مواد مخدر در محل ورود جمع‌آوری و اجازه پخش به آن ها داده نمی شود،‌ مانند کشف ماده مخدری با عنوان «شامپو» که در مرز توقیف شد.

  وی با بیان اینکه جنگ نرم علیه کشور تمام نشده و ممکن است مواد دیگری با عناوین مختلف وارد کشور شود، عنوان کرد: خانواده‌ها و جوانان باید هوشیار بوده تا فریب دشمنان را نخورند و تبلیغ دروغ اعتیادآور نبودن این مواد را باور نکنند.

  این جامعه‌شناس ادامه داد: افزایش هوشیاری خانواده‌ها، ایجاد تفریحات سالم برای جوانان، ایجاد اشتغال و امید در جامعه می‌تواند آمار استفاده از مواد مخدر در میان جوانان را کاهش دهد.

   

  برچسب ها :

  نظرات