آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ , Saturday 24 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96731
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  در صورت همکاری پلیس راه

  خط‌کشی محورهای مازندران نونوار می‌شود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ در ارتباط با مشکل خط‌کشی محور هراز و نبود علائم در طول مسیر با اسماعیل فولادی رئیس اداره ایمنی و حمل و نقل جاده مازندران، گفت‌وگو کردیم که این مسئول به بخشی از مشکلات و کمبودها در این ارتباط اشاره کرد.

  فولادی در ارتباط با بحث خط‌کشی و نصب علائم ایمنی، اظهار کرد: تا جایی‌که مربوط به این ارگان‌ بوده خط‌کشی و نصب علائم ایمنی انجام شده است.

  وی خاطرنشان کرد: برخی از مقاطع باقی مانده که مربوط به کارگاه‌های راه‌سازی بوده، بحث ایمن‌سازی با شرکت‌های طرف قرارداد است، بخشی هم مربوط به جاده جدید است که پس از خط‌کشی در اختیار ما قرار می‌گیرد.

  فولادی ادامه داد: محورها پس از تکمیل در اختیار ما قرار می‌گیرد، تا جایی که مربوط به این سازمان بوده است به پیمانکار واگذار کردیم که نسبت به خط‌کشی اقدام کند.

  وی با اعلام اینکه مشکل عمده‌ای که در محور هراز داریم، بحث عدم همکاری پلیس راه در بحث انسداد یا بستن مقطعی محور است، گفت: در زمستان برای نگهداری خط یک ساعت زمان نیاز است، این عدم همکاری، شرایط جوی و کامیون‌های که در طول روز از این محور تردد می‌کنند، مشکل ایمن‌سازی را خیلی جدی‌تر کرده است.

  رئیس اداره ایمنی حمل و نقل جاده‌ای مازندران در واکنش به این سوال خبرنگار بلاغ که بحث خط‌کشی و نداشتن علائم ایمنی در محور هراز به شدت احساس می‌شود، گفت: آنچه را که مربوط به این سازمان هست انجام می‌شود، هر جا که شاهد فقر تابلو علائم ایمنی و خط‌کشی هستیم، پروژه‌های راهسازی است که پیمانکاران رعایت نمی‌کنند.

  این مسئول بیان کرد: ایمنی حین اجرای کار بر عهده پیمانکار است و محور تحویل پیمانکار است.

  فولادی در پاسخ به این سوال که شما با قاطعیت اعلام می‌کنید که قسمتی که فقر ایمنی داشته و یا خط‌کشی‌ها کمرنگ است، مربوط به سازمان شما نیست، گفت: بله، نباید داشته باشد، مگر اینکه شما در شب بارانی این موضوع را مد نظر قرار دهید، به این دلیل که ضخامت رنگ ما ۳۵۰ میکرون یک سوم میلی‌متر است.

  وی اضافه کرد: با این وجود همکاران ما در حال خط‌کشی هستند، تا جایی‌که فضا داشته باشد اقدام به خط‌کشی و ایمن‌سازی انجام می‌شود.

  رئیس اداره ایمنی حمل و نقل جاده‌ای مازندران از رانندگان درخواست کرد که در حین تردد از روی خط عبور نکنند.

  این مسئول ادامه داد: برای خط‌کشی رانندگان رعایت نمی‌کنند، در بحث انسداد هم با عدم همکاری پلیس راه مواجه هستیم، در حال حاضر هم شرایط جوی اجازه رنگ‌ریزی را نمی‌دهد.

  فولادی در پایان بیان کرد: با وجود مشکلات، تا قبل از سفر نوروزی همه محورها در بحث خط‌کشی و علائم ایمنی تجهیز می‌شوند.

  برچسب ها :

  نظرات