آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ , Saturday 24 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96715
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  طرح آرامش و امنیت شبانه تهران/ به‌کارگیری صدها نفر از مأموران پلیس پایتخت در طرح

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام خبر فوق اظهار داشت: طرح جامع و کامل آرامش و امنیت شبانه تهران بزرگ از ساعتی دیگر آغاز خواهد شد و تا صبح ادامه خواهد داشت.

  وی تصریح کرد: این طرح با برنامه‌ریزی کامل و مفصل و با مشارکت صدها نفر از مأموران پلیس‌های تخصصی تهران بزرگ و یگان‌های عملیاتی به مرحله اجرا خواهد آمد.

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ هدف از این طرح را ارتقای آرامش و امنیت شبانه تهران برشمرد و گفت: پلیس‌های تخصصی در هر حوزه با برنامه‌ریزی مفصل وظایف مختلفی را برعهده دارند و ان‌شاءالله در طرحی که امشب به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد بتوانیم آنچه را درخواست مردم است محقق سازیم.

  سردار رحیمی تصریح کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر، پلیس امنیت، پلیس پیشگیری، پلیس آگاهی، پلیس راهور و یگان‌ امداد در این طرح مشارکت خواهند داشت.

  سردار رحیمی به وظایف پلیس مبارزه با مواد مخدر در این طرح پرداخت و گفت: جمع‌آوری معتادان متجاهر و کارتن‌خواب‌ها که در برخی نقاط تهران که مطالبه و درخواست مردم است در دستور کار این پلیس در عملیات امشب است.

  وی گفت: سگ‌های موادیاب نیز در این طرح به کارگیری می‌شوند تا چنانچه افرادی که با خود مواد حمل می‌کنند و فروشنده هستند به وسیله سگ‌ها کشف شوند.

  عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت به مسئولیت پلیس امنیت در این طرح پرداخت و گفت: دستگیری اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس که تا پاسی از شب آسایش را از مردم سلب می‌کنند نیز امشب اجرا خواهد شد.

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: محل پاتوق این افراد که برخی قهوه‌خانه‌ها است نیز شناسایی شده و همچنین برخی باشگاه‌های بدنسازی و پارک‌ها نیز که محل تجمع این افراد است در عملیات امشب مدنظر است.

  سردار رحیمی ادامه داد: برخورد با خودروهایی که در برخی نقاط تهران مزاحمت ایجاد کرده و دور دور می‌کنند نیز انجام خواهد شد؛ برخورد با محل تجمع اتباع خارجی و بیگانه غیرمجاز و همچنین محله‌هایی که اقدام به قاچاق اتباع خارجی به خصوص افغانی‌ها می‌کنند نیز در این عملیات در دستور کار پلیس امنیت است.

  وی به وظایف پلیس پیشگیری در این طرح پرداخت و گفت: انجام مأموریت‌های فوری ۱۱۰ طبق روال جزو وظایف پلیس پیشگیری و کلانتری‌ها است و امشب در برنامه برخورد با سرقت و زورگیری‌های شبانه مدنظر است.

  عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت به مأموریت پلیس آگاهی اشاره و تصریح کرد: دستگیری سارقان به عنف و مسلح و همچنین تعقیب و گریز خودروهای سرقتی و برخورد با سایر سارقان در عملیات بسیار با ارزشمند امشب انجام خواهد شد.

  سردار رحیمی به حوزه مأموریتی پلیس راهور پرداخت و گفت: برخورد با تخلفات خودروهای سنگین و متخلف و همچنین خودروهایی که در ساعات پایانی شب حرکات خطرناک، مارپیچ‌وار و سبقت‌های غیرمجاز می‌گیرند در دستور کار این پلیس است.

  وی افزود: استعلام تخلفات خودروهایی که دارای تکرار جرائم بوده، جرائم بالای یک میلیون و نمره منفی بالای ۳۰ دارند، همچنین انجام تست سلامت راننده توسط پلیس‌های ویژه راهبر در دستور کار است.

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام این مطلب که این طرح‌ها هر شب انجام می‌شود و امشب رسانه‌ای شده است، گفت: امیدواریم بتوانیم امنیت و آرامش شبانه را نیز برای مردم تهران بیش از پیش مهیا کنیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات