آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 28 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96713
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  سران سه قوه برای رفع مشکلات اعتباری فاز باقیمانده پارس‌جنوبی تدبیر کنند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ فریدون حسنوند بعد از ظهر امروز در نشست اعضای کمیسیون انرژی مجلس با وزیر نفت اظهار داشت: براساس آخرین گزارش دریافتی از مجموعه پارس‌جنوبی، تا سال آینده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده به جزء فاز ۱۴، تمامی فازهای موجود در منطقه‌پارس‌جنوبی وارد مدار تولید می‌شوند.

  وی افزود: این شرایط نشان می‌دهد که قریب به ۹۸ درصد از فازهای پارس جنوبی در سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد که می‌تواند در زمینه تولید ثروت برای کشور حائز اهمیت باشد.

  رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجموعه بزرگ صنعتی پارس‌جنوبی به عنوان نماد صنعت و عظمت ایران، کار بزرگ و شگرفی است که توسط متخصصان داخلی طراحی و به سرانجام رسیده که برای همه ایرانیان مایه غرور و افتخار است.

  حسنوند یادآور شد: نگاه ما در کمیسیون انرژی مجلس، حمایت تمام قد از پروژه‌های نفتی و به خصوص پارس‌جنوبی است و تلاش می‌کنیم که در راستای طرح‌های توسعه وزارت نفت، پشتیبانی مناسبی انجام شود.

  وی ادامه داد: یکی از مهمترین دغدغه‌های وزارت نفت تامین نیازهای بودجه‌ای برای سال آینده است که کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، اقدام به تصویب سهم ۱۴٫۵ درصدی برای شرکت ملی نفت ایران کرد که در کمیسیون تلفیق تاکنون این میزان سهم به تصویب نرسیده اما انتظار می‌رود که به زودی در صحن علنی مجلس مورد رای نمایندگان قرار گیرد که در صورت تصویب، بخشی از مشکلات این شرکت مرتفع می‌شود.

  رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم که نمایندگان مجلس و به خصوص نمایندگان کمیسیون تلفیق به پارس‌جنوبی سفر کنند تا عظمت صنایع موجود در این منطقه که با دست متخصصان بومی ساخته شده را از نزدیک ببینند که در این صورت قول می‌دهم این سهم ۱۴٫۵ درصد را مورد تصویب قرار می‌دهند.

  وی با اعلام نیاز ۳٫۲ میلیارد دلاری برای تکمیل کامل فازهای موجود در منطقه پارس‌جنوبی، عنوان کرد: رفع مشکلات این میزان اعتبار مورد نیاز فاز باقیمانده پارس‌جنوبی، نیازمند همت سران هر سه قوه مجریه، مقننه و قضایی کشور است که در صورت تکمیل این فازها، سالانه ۱۲ میلیارد دلار عایدی برای کشور دارد.

  حسنوند ادامه داد: موضوع اشکال سازمان بازرسی کل کشور توسط رییس قوه قضاییه و موضوع ایراد دیوان محاسبات نیز با ورود رییس‌جمهوری به موضوع قابل حل است.

   

  برچسب ها :

  نظرات