آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ , Monday 26 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96705
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  اردوغان: یک قدم هم از عملیات عفرین عقب‌نشینی نمی‌کنیم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (دوشنبه) گفت، آنکارا به روسیه و ائتلاف بین‌المللی اطلاع داده‌ که حتی یک گام هم از عملیات عفرین عقب‌نشینی نمی‌کند.

  اردوغان طی سخنرانی در جمع اعضای اتاق بازرگانی، با بیان اینکه «هیچ طمعی در ذره‌ای از خاک سوریه ندارد»، تاکید کرد «ترکیه به تمامیت ارضی سوریه و امنیت مردم این کشور احترام می‌گذارد».

  وی با بیان اینکه شبه‌نظامیان کُرد تهدیدی برای تمام منطقه از جمله سوریه، ایران و ترکیه هستند، توضیح داد: آمریکا پنج هزار کامیون سلاح به آنها تحویل داده است. آنها با ترکیه صادق نیستند، به همین دلیل با روس‌ها درباره عملیات صحبت کردیم.

  رئیس جمهور ترکیه با تکرار مجدد درخواست تغییر ساختار شورای امنیت سازمان ملل، گفت دنیا بزرگتر از پنج کشور است.

  اردوغان با بیان اینکه برخی کشورها قصد دارند گذرگاهی تروریستی در مرز جنوبی ترکیه ایجاد کنند، افزود: می‌خواستیم به آنها (آمریکا) پول بدهیم و از آنها سلاح بخریم اما مخالفت کردند و سپس همین سلاح‌ها را به تروریست‌ها دادند. این چه شراکت و همکاری و دوستی است؟

  وی با اشاره به اینکه بعد از عملیات عفرین، سوری‌ها خواهند توانست به خانه‌های خود بازگردند، گفت: به زودی خواهید دید که پس از اتمام عملیات عفرین و نابودی تروریست‌ها در این منطقه، کردها، عرب‌ها و ترکمن‌ها بیشترین سپاسگزاری از ما خواهند کرد.

  رئیس‌جمهور ترکیه ضمن بیان اینکه حل مشکلات مردم سوریه و آینده آنها، دغدغه منتقدان عملیات ترکیه نیست، تاکید کرد: هدف اصلی ما از این عملیات، علاوه تامین امنیت ملی ترکیه، حمایت از تمامیت ارضی سوریه و امنیت مالی و جانی مردم این کشور است.

  اردوغان همچنین تهدید کرد کسانی که روز گذشته به منطقه ریحانلی در اسان ختای راکت شلیک کردند، بهای سنگینی خواهند پرداخت.

   

  برچسب ها :

  نظرات