آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ , Tuesday 2 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96698
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  جزئیات ورود چینی‌ها به نفتکش سانچی/ رمزخوانی همزمان جعبه سیاه‌ دو کشتی و اعلام نتیجه تا ۳ ماه آینده

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد درباره جزییات بررسی جعبه سیاه نفتکش سانچی و فله‌بر کریستال بیان کرد: بازگشایی جعبه سیاه نفتکش در دستور کار آژانس ایمنی دریایی چین قرار دارد بدین جهت با حضور نماینده‌های همه ذی‌نفعان شامل نمایندگان ایران، چین، پاناما و شرکت اروپایی سازنده، جعبه سیاه رمز‌خوانی خواهد شد.

  وی‌ گفت: همان طور که از ابتدا اعلام شد، پیش‌بینی می‌شود کل فرایند رسیدگی به جزییات این سانحه، استخراج همه اطلاعات، شناسایی عوامل حادثه و رسیدن به گزارش نهایی، حدود ۳ ماه زمان نیاز داشته باشد.

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره بازگشایی جعبه سیاه کشتی چینی اظهار داشت: انتظار می رود که هر دو جعبه سیاه به طور همزمان بازگشایی شوند؛ نماینده ایران که به چین اعزام شده است، در زمان بازگشایی جعبه سیاه کشتی چینی نیز حضور خواهد داشت.

  علت عدم ورود چینی‌ها به استراحتگاه سرنشینان سانچی

  وی درباره عدم ورود چینی‌ها به استراحتگاه سرنشینان سانچی و اکتفا کردن به انتقال جعبه سیاه و ۲ پیکر، گفت: ماموریت تیم چهار نفره چینی این بود که برای یافتن افراد و جعبه سیاه وارد نفتکش شوند، اما به محض ورود مشخص شد که دمای داخل آسایشگاه سرنشینان بسیار بالاست و گازهای سمی نیز وجود دارد، بنابراین امکان ورود به آسایشگاه فراهم نشد، ۲ پیکر یافت شده در مجاورت قایق نجات بود که در فضای بیرونی عرشه نفتکش قرار داشتند.

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: تیم چهار نفره چینی در زمان ۳۰ دقیقه‌ای حضور در نفتکش، فقط ۳ دقیقه برای خروج از آن فرصت داشتند، همچنین در این زمان، با تغییر مسیر حرکت باد، دود به سمت چهار نفر تغییر جهت می‌دهد به طوری که آنها با ریسک زیاد موفق به خروج از نفتکش می‌شوند.

  وی درباره گزارش چینی‌ها از احتمال وجود پیکرهای دیگر در داخل کابین‌ها، گفت: آنها به علت حرارت بالای داخل کابین‌ها امکان ورود نیافتند و این موضوع موجب شد تا آنها نتوانند اطلاعاتی در این خصوص کسب کنند.

  بنابراین گزارش روز ۱۶ دی یک کشتی فله بر چینی حامل ۶۴ هزار تن گندم در سواحل شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از ۱۱۴ هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد، در این حادثه، نفتکش سانچی با ۳۰ تبعه ایرانی و دو بنگلادشی دچار حریق و انفجارهای سنگین شد که کار امداد رسانی در منطقه را با مشکل مواجه و در برخی مواقع ناممکن کرد.

  ‌روز یکشنبه ۲۴ دی ماه خبر جان باختن همه کارکنان و غرق شدن تانکر نفتکش ایرانی «سانچی» اعلام شد. رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه پیام تسلیتی صادر کردند و هیات دولت روز دوشنبه ۲۵ دی ماه را به این مناسبت عزای عمومی اعلام کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات