آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ , Thursday 4 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96695
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  کاهش کیفیت هوا و تشکیل غبار در غرب و ‌جنوب‌غرب/ افزایش دما در اغلب نقاط کشور

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ براساس آخرین نقشه‌های پیشیابی و هواشناسی، امروز در اغلب مناطق کشور جوی پایدار حاکم و با افزایش دما همراه است.

  امروز به تدریج از غلظت گردوغبار در جنوب غرب و جنوب کشور کاسته می‌شود،همچنین در مناطق شرق و جنوب شرقی کشور در برخی ساعات وزش باد شدید ادامه دارد.

  از بعدازظهر امروز تا اواسط وقت روز سه‌شنبه در استان‌های گیلان و اردبیل وزش باد شدید جنوبی پیش‌بینی می‌شود، در این مدت افزایش دما در سواحل خزر بین ۴ تا ۶ درجه خواهد بود.

  بعدازظهر سه‌شنبه با گذر موج تراز میانی جو در برخی مناطق غرب، شمال غرب و زاگرس مرکزی و در اواخر وقت روز سه‌شنبه و روز چهارشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز، افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

  همچنین روز سه‌شنبه با شکل‌گیری توده گردوخاک روی کشور عراق و نفوذ آن به جنوب غرب و غرب کشور، مجدداً در این مناطق کاهش کیفیت هوا و غبار پیش‌بینی می‌شود؛ امروز و فردا در اغلب مناطق کشور افزایش دما داریم که در شرق و جنوب شرق کشور بین ۵ تا ۱۰ درجه خواهد بود.

  از بعدازظهر امروز تا اواسط وقت روز سه‌شنبه وزش باد شدید در گیلان و اردبیل پیش‌بینی می‌شود، همچنین طی این مدت در استان‌های ساحلی دریای خزر دمای هوا ۴ تا ۶ درجه افزایش می‌یابد‌‌.

  آسمان تهران فردا کمی ابری همراه با غبار محلی، اواخر وقت افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به ترتیب ۱۵ و ۵ درجه خواهد بود.

  روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۳ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۷ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

  فردا کمینه دما در ۱۴ استان صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

  میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۲۹ دی‌ماه امسال ۳۶٫۵ میلی‌متر ثبت شد؛ بارش در سال گذشته در همین بازه زمانی ۵۰٫۷ میلی‌متر بود،بنابراین بارش سال جاری ۷۲ درصد بارش سال گذشته است، بیشترین میزان بارش در هفته هفدهم سال زراعی متعلق به کیاشهر در استان گیلان به میزان ۵۸ میلی‌متر بود.

  کاربران همچنین می‌توانند جزئیات دیگری خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات