آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ , Saturday 24 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96615
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:

  بهتر‌ین راه درک مردم، اجرای امینانه نیت و احیای وقف است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری در مراسم تکریم و معارفه رئیس اوقاف و امورخیریه شهرستان‌های سوادکوه وسوادکوه شمالی به اهمیت موقوفات اشاره و اظهار کرد: وقف‌نامه‌‌ای در تهران با قدمت هزار و ۱۰۰ سال برای بیماران صعب‌العلاج وجو دارد که بیانگر اندیشه‌بلند و لحاظ‌کردن دیگران در زمان گذشته است.

  وی تاکید کرد: وقف، ذخیره و سرمایه اجتماعی و انسانی است.

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران افزود: عملکرد اوقاف در نظام جمهوری اسلامی ایران و رویکرد آن و مقایسه بعد و قبل از انقلاب فعالیت‌ها بیانگر رشد فزاینده است و نگاه رهبرمعظم انقلاب در دیدار مدیران ارشد اوقاف در سال گذشته بیانگر آن است که بهتر‌ین راهی که مردم را درک کنیم، اجرای امینانه نیت و احیای وقف است.

  حیدری تصریح کرد: در اجرای پروژه‌های عظیم اوقاف، مدیون مردم هستیم و کشور ما با محوریت مردم است.

  وی به خدمات نظام جمهوری اسلامی در زمینه وقف اشاره و خاطر‌نشان کرد: خدمات نظام جمهوری اسلامی در احیای موقوفات بسیار است و اجرای پروژه‌های عظیم موقوفات را در کشور شاهد‌ هستیم و در صد‌ها امامزاده ساخت‌ و ساز در حال انجام‌ است.

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در ادامه اظهار کرد: بزرگتر‌ین نشست‌های دینی و فرهنگی توسط اوقاف در موضوع‌های بصیرتی، فرهنگی و قرآنی برگزار می‌‌شود.

  حیدری با اشاره به سخنان آیت‌الله جوادی‌آملی که امامزادگان را تفسیر سوره کوثر ذکر‌ کردند، افزود: همت مردم، هیأت امنا و حمایت دولت را در موضوع اوقاف می‌بینیم.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: ۲۰ شهرستان استان مازندران دارای نمایندگی و اداره اوقاف هستند و تلاش شود که نمایندگی اوقاف سوادکوه و سوادکوه‌شمالی به اداره ارتقا یابد و سوادکوه از افتخارات استان مازندران است و دینداری مردم سوادکوه مورد‌نظر خاص و عام است.

  برچسب ها :

  نظرات