آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ , Tuesday 27 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96612
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس اداره کار محمودآباد خبر داد

  جذب بیش از ۳۱ میلیارد ریال اعتبار خوداشتغالی در محمودآباد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محمد رمضانی در گفت‌و‌گو ما، با بیان اینکه اشتغال محقق شده توسط کاریابی های شهرستان ۲۵۲ نفر است، اظهار کرد: تعداد اشتغال محقق شده در سامانه رصد ۹۷۲ نفر، تعداد کارجویان ثبت نام شده در سامانه کارورز ۳۵۰ و تعداد فارغ التحصیلان انعقاد قرارداد شده در طرح کارورزی ۲۳ نفر بوده است.

  وی با اشاره به اینکه تعداد کارجویان شهرستان ۳ هزار و ۳۱ نفر و نرخ بیکاری به ۳٫۹ درصد رسیده است، افزود: تعداد بنگاه های اقتصادی ثبت‌نام شده در سامانه طرح کارورزی ۶۱ مورد و تعداد بنگاه های اقتصادی دارای مجوز کارورزی از سازمان فنی و حرفه‌ای ۲۶ مورد است.

  رئیس اداره کار، تعاون و امور اجتماعی محمودآباد از اعتبار ۳۱ میلیون و ۲۹۰ هزار ریالی در بحث خود اشتغالی و مشاغل خانگی در محمودآباد خبر داد و تصریح کرد: اعتبارات جذب شده طرح های خود اشتغالی از محل اعتبارات بالغ بر ۳۱ میلیون و ۲۹۰ هزار ریال است که کل اعتبارات را شامل می شود.

  رمضانی در ادامه یادآور شد: تعداد کارجویان در سطح شهرستان ۴۰۰ نفر است که ۱۱۲ نفر آن ها توسط کاریابی ها به کارگماری و تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

  وی خاطرنشان کرد: تعداد کارگران مشمول قانون کار ۵ هزار و ۹۹۵ نفر و تعداد کارگاه های شناسایی شده هزار و ۲۴۴ مورد است.

  رمضانی مهم‌ترین چالش حوزه اشتغال را عدم مهارت کارجویان و عدم انطباق رشته فارغ التحصیلی دانشگاهی با نیاز بازار کار دانست و خاطرنشان کرد: وجود مشاغل کاذب در نوار ساحلی و مناطق توریستی، نبود مراکز آموزش فنی و حرفه ای امکان پذیرش مشاغل پیشنهادی برای کارجویان را کمرنگ کرده و جزء عمده ترین چالش های این منطقه است.

   

  مرجع: ایسنا

  برچسب ها :

  نظرات