آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ , Saturday 24 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96579
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  پلیس در آشوب‌های اخیر با درایت و آمادگی کامل ورود کرد/ دستگیری ۵ متهم ارزی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ جعفری دولت آبادی در همایش «بررسی آسیب‌های اجتماعی و تامین امنیت عمومی» که با حضور سردار اشتری فرمانده انتظامی کشور، سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و فرماندهان انتظامی شرق و غرب استان تهران برگزار شد، بخش مهمی از مبارزه با آسیب‌های اجتماعی را مرتبط با وظایف پلیس دانست و گفت: در مقابله با آسیب‌های اجتماعی، نقش شهروندان و حکومت نیز قابل توجه است.

  وی افزود: وظایف پلیس از این جهت که در همه مصادیق آسیب‌های اجتماعی و در همه سطوح کشوری درگیر است، اهمیت بیشتری دارد.

  دادستان تهران تصریح کرد: عملکرد پلیس در مقابل آشوب‌های اخیر که با درایت و آمادگی کامل ورود کرد و در بیش از نود شهر کشور، آشوب‌ها را فرو نشاند، قابل تقدیر  و منحصر به فرد است، چرا که پلیس در این غائله، آسیب دید اما سعی وافر کرد آسیب نرساند.

  وی مدارا، صبوری و هوشمندی پلیس در مقابله با آشوب‌های اخیر را به ویژه از این جهت که بر دستگیری عوامل اصلی تمرکز کرد، قابل تقدیر خواند و افزود: همچنین نقش پلیس در جمع‌آوری معتادان، کنترل آشوب‌ها و تصادفات در راه‌ها و جاده‌ها قابل توجه است.

  دادستان تهران به برخی اقدامات پلیس در مقامی غیر از ضابطیت نیز پرداخت که از این جمله، مسائل ارزی، مدیریت تجمعات مردمی علیه موسسات مالی و اعتباری متخلف بود.

  وی از دستگیری ۵ متهم ارزی خبر داد و در این خصوص اظهار داشت: تعدد وظایف پلیس اقتضا دارد تا همکاری لازم با این نهاد به عمل آید و اهمیت این همکاری به ویژه در تهران بزرگ نمود بیشتری دارد.

  وی ابراز امیدواری کرد برگزاری چنین همایش‌هایی، هماهنگی میان پلیس، دستگاه قضایی و مسئولان اجرایی را شدت و سرعت بخشد و نتایج عملی مناسب‌تری به بار آورد.

  سردار اشتری فرمانده انتظامی کشور نیز در این همایش ضمن تقدیر از دادستانی تهران در برگزاری چنین همایش‌هایی، با اشاره به حوادث اخیر که آن را فتنه سال ۱۳۹۶ و در قالب یک توطئه ارزیابی نمود، اظهار داشت: اگر بخواهیم علل و عوامل آشوب‌های اخیر را از منظر انتظامی ارزیابی نماییم، باید گفت در سال ۱۳۹۵ تجمعات زیادی در سراسر کشور برگزار شد که موضوع این تجمعات غالباً سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری و هم‌چنین کارگرانی بودند که حقوق آن ها پرداخت نشده بود.

  وی ماهیت تجمعات قبلی را در حد اعتراض مدنی دانست که در مدت زمان کوتاهی و با دادن چند شعار، بالا بردن چند پلاکارد و قرائت بیانیه‌ای به پایان رسید، اما در خصوص آشوب‌ها، به جنبه تخریب کننده آن اشاره نمود و در خصوص عملکرد پلیس در مقابله با حوادث اخیر اظهار داشت: خطوط لازم‌الرعایه در مقابله با این تجمعات به عوامل پلیس ابلاغ شده است؛ به این شرح که با چنین تجمعاتی برخورد سخت نشود مگر آن که همراه با حرکات ایذایی مانند بستن راه و جاده و تعرض به اموال دولتی و یا اموال مردم باشد. سردار اشتری تاکید کرد نیروی انتظامی هم با اقتدار و خویشتن‌داری این صحنه‌ها را مدیریت کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات