آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ , Tuesday 27 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96567
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  معاون هواشناسی مازندران خبر داد

  پیش‌بینی آسمانی صاف تا اواسط هفته در مازندران/ وزش باد گرم در ارتفاعات

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: همان‌گونه که پیش‌بینی شده بود روز گذشته شاهد بارش باران، برف در ارتفاعات و کاهش دمای هوای مازندران بودیم، به‌طوری‌که بیشترین میزان بارش از ایستگاه‌های هواشناسی نوشهر ۲۰، پل‌سفید ۱۳، ساری ۱۰ و آلاشت ۹ میلی‌متر و در ایستگاه‌های باران‌سنجی از سوخته‌سرای زیراب ۳۴ و بورخیل شیرگاه ۱۷ میلی‌متر گزارش شده است.

  وی با اشاره به بارش برف در ارتفاعات مازندران، اضافه کرد: بیشترین ارتفاع برف نیز از آلاشت ۱۱، سیاه‌بیشه پنج، کیاسر سه و بلده دو سانتی‌متر به ثبت رسیده است.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: بیشینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت گذشته مربوط به گلوگاه ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دمای هوا مربوط به بلده ۹درجه سانتی‌گراد زیر صفر بوده است، همچنین دمای هوای ساری بین حداقل هشت و حداکثر ۱۳ درجه در نوسان بوده است.

  این مسؤول با بیان اینکه این سامانه بارشی به‌تدریج از آسمان مازندران خارج شده است، افزود: در حال حاضر شاهد آسمانی صاف و نیمه‌ابری در استان هستیم که این وضعیت تا روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت.

  *امروز دمای هوای مناطق ساحلی مازندران کاهش می‌یابد

  اسدی یادآور شد: امروز حداقل دمای هوا در مناطق ساحلی استان مازندران کاهش پیدا می‌کند و از فردا شاهد افزایش تدریجی و نسبی حداکثر دمای روزانه هوا خواهیم بود.

  وی تصریح کرد: اواخر روز چهارشنبه موجی از منطقه عبور می‌کند که پیامد آن افزایش ابر، بارش‌های پراکنده و رگبارهای پراکنده در ارتفاعات استان خواهد بود.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: براساس تجزیه و تحلیل اخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روزهای پایانی هفته جاری شاهد ابرناکی آسمان، بارش‌های متناوب و پراکنده و کاهش دمای هوای استان خواهیم بود.

  اسدی در پایان گفت: دریای مازندران امروز نسبتاً مواج و اواخر روز با کاهش موج پیش‌بینی می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات