آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ , Monday 26 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96546
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  دشمنان با بزرگ‌نمایی آشوب‌ها درصدد تسری دادن اغتشاشات به کل کشور بودند/ مردم به خاطر امید به نظام از همراهی با اغتشاشگران پرهیز کردند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید محمود علوی در جلسه شورای اداری استان اصفهان با گرامیداشت یاد و خاطره سه شهید عرصه سربازان گمنام در شمال غرب کشور و خدمه کشتی نفتکش سانچی اظهار داشت: وجود امنیت بی‌بدیل در کشور ثمره همدلی و همکاری همه دستگاه‌ها است.

  وی ثبات و مشروعیت سیاسی حاکمیت را بسته به حمایت مردم دانست و افزود: حمایت مردم نشأت گرفته از رضایت مردم است و به میزان نارضایتی شاهد کاهش حمایت و مشروعیت خواهیم بود.

  وزیر اطلاعات اقدامات دشمن برای ایجاد تزلزل در جامعه را امری طبیعی خواند و گفت: باید جلوی سوءاستفاده دشمنان از کمبودها گرفته شود.

  وی با بیان این‌که مشکلات و زمینه‌های نارضایتی از قبیل مسائل قومیتی، معیشت و ریزگردها در کشور وجود دارد و مباحث اجتماعی، فرهنگی یا اقتصادی است که می‌تواند به جامعه آسیب بزند، مطرح کرد: این مسائل با سرمایه‌گذاری و راهکارهای عاقلانه برطرف خواهد شد و برخی مواقع بروز این‌گونه کاستی‌ها را به حکومت نسبت می‌دهند که نتیجه آن تبدیل مسائل اجتماعی به مسائل سیاسی است.

  علوی ادامه داد: دشمنان در صدد ایجاد انگیزه برای اقدام علیه حکومت هستند تا نارضایتی به مسائل امنیتی بدل شود که در این صورت می‌توان با فعالیت و رفع کمبودها تلاش‌های دشمنان را ناکام گذشت.

  وی جلب رضایت توده‌های مردم، اجرای عدالت و برقراری امنیت را وظیفه حکومت اسلامی دانست و گفت: تأمین رضایت مردم با امکانات مادی مقدور نیست، اما می‌توان با خوشرویی و حسن خلق آن را به دست آورد.

  وزیر اطلاعات مسؤولان و مدیران را امانت‌دار و خادم مردم دانست و مطرح کرد: قرآن کریم، پیامبران و ائمه اطهار(ع) برای مردم هستند و جمهوری اسلامی و مسؤولیت‌ها نیز برای مردم است و باید به واسطه آن از مشکلات آنان گره‌گشایی کنیم.

  وی خطاب به مسؤولان و مدیران استان گفت: باید از خدمتگزاری به مردم خسته نشده بلکه شکر نعمت را با خدمتگزاری بیشتر و البته بی‌منت بجا آورد.

  علویی با اشاره به اغتشاشات اخیر اظهار داشت: نقطه شروع بحران از اقدامات دشمنان نبود بلکه دامن زدن به نارضایتی‌ها موجب بروز حوادث شد که با همکاری و همدلی دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی برطرف شد.

  وی در ادامه ابراز داشت: مردم به خاطر امیدهایی که به نظام دارند از همراهی با اغتشاشگران پرهیز کردند اما دشمنان و بدخواهان نظام با بزرگ‌نمایی این آشوب‌ها درصدد انتشار اغتشاشات به همه کشور بودند اما پایان یافتن این اتفاقات ظرف ۴-۵ روز مایه اقتدار جمهوری اسلامی ایران شد.

  وزیر اطلاعات اضافه کرد: حضور سرمایه‌گذاران در عرصه اقتصادی موجب رفع بیکاری و چرخش اقتصادی خواهد شد و لازمه فعالیت بخش خصوصی، تأمین امنیت است.

  وی با بیان اینکه در مبارزه با تروریست‌ها مغز آنان را هدف قرار می‌دهیم، افزود: برخورد با مفاسد اقتصادی با دیگر مسائل متفاوت است و باید جلوی فرار سرمایه را گرفت تا در افزایش بیکاری تأثیرگذار نباشد.

  علوی در پایان با تقدیر از عملکرد اداره‌کل اطلاعات استان اصفهان، مدیرکل جدید این اداره را معرفی و منصوب کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات