آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ , Tuesday 2 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96544
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  استاندار مازندران:

  نظام آموزشی باید با استعداد جوانان ارتباط داشته باشد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محمد اسلامی در جمع مدیران آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه بالاترین تراز و جایگاه باید متعلق به فرهنگیان باشد، اظهار کرد: آموزش و پرورش نباید توسط فرهنگیان، جامعه و مسئولان به گونه‌ای تعریف شود که مظلوم واقع شود.

  وی با اشاره به اینکه سهم بزرگی از جامعه را فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده آنها تشکیل می‌دهند و این بزرگترین سرمایه ما است، افزود: این دغدغه را داریم که به نحو شایسته برای پرورش این استعدادها انجام وظیفه نکرده باشیم.

  استاندار مازندران با تاکید بر اینکه دنیای در حال پیشرفت، ماندن در گذشته را جایز نمی‌داند، خاطرنشان کرد: اگر صاحب پیشران توسعه علمی و فناوری نباشیم نمی‌توانیم خود را یک جامعه برخوردار قلمداد کنیم، به همین منظور نیاز به تسلط بر پیشرفت علم و فناوری داریم و آن هم نیاز به توجه به مدرسه و خانواده دارد.

  اسلامی با بیان اینکه برای توسعه کشور باید خوب اندیشیدن و هدفمند پژوهش انجام دادن را از بستر دبستان روی نسل جدید کار کنیم، گفت: نیاز داریم از علم و ثروت مسیر را هموار کرده و ظرفیت‌سازی کنیم تا شکوفایی استعدادها سهولت یابد.

  وی با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم استعدادها را در چارچوب یک نظام آموزشی از پیش تعریف شده‌ای که با استعداد جوان ما ارتباط ندارد رشد دهیم، آنها در فضای مجازی از شما پیش خواهند گرفت و فضای مجازی آنها را مدیریت خواهد کرد و با تهدیداتی که در فضای مجازی وجود دارد آشنا نیستید به همین دلیل کسان دیگر سرمایه ما را به تاراج می‌برند، بیان کرد: ابتدا هویت و عقیده جوانان را می‌گیرند و سپس خود آنها را، به همین دلیل باید به این فضا ورود کنیم.

  اسلامی تصریح کرد: ما نیاز داریم ساختار اداری را متحول کنیم چون بودجه ما محدود است و کشور در شرایطی وجود دارد که نیاز به تحول اداری و مدیریتی دارد.

  برچسب ها :

  نظرات