آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ , Monday 26 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96514
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  همه‌پرسی دومی درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برگزار نخواهد شد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس پیشنهاد باقی ماندن کشورش در اتحادیه اروپا را رد کرد.

  وی در این مورد به روزنامه آلمانی «بیلد» گفت: «همه‌پرسی دومی درباره موضوع خروج از اتحادیه اروپا برگزار نخواهد شد.»

  نخست‌وزیر انگلیس با اشاره به تصویب برگزیت در مجلس این کشور گفت: «از دید من مهم است که سیاستمداران هم در این زمینه مداخله کنند. ما اتحادیه اروپا را ترک می‌کنیم، اما اروپا را نه.»

  ترزا می همچنین گفت که کشورش بدون چون و چرا از لحاظ دفاعی و امنیتی درباره اروپا مسئول است و وی این موضوع را در کنفرانس امنیتی مونیخ که ماه آینده برگزار خواهد شد هم اعلام خواهد کرد. این در حالی است که تاکنون خبری از اینکه می در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت خواهد داشت، منتشر نشده بود.

  پیش از این «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا از بریتانیا خواست که در اروپا بماند. وی در این مورد گفت که درهای اروپا همچنان بر روی بریتانیا باز است و افزود: «من امیدوارم که این موضوع به وضوح در لندن مورد توجه قرار گیرد.»

  همچنین، «دونالد توسک» رئیس‌ شورای اروپا هم گفت که اتحادیه اروپا همچنان آمادگی برگشت و نقض برگزیت را دارد. وی گفت: «قلب‌های اروپا همچنان بر روی نقض برگزیت باز است.»

  مردم بریتانیا (انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی) سال ۲۰۱۶ با شرکت در همه‌پرسی رأی به خروج از اتحادیه اروپا دادند. مذاکرات خروج ماه می سال ۲۰۱۷ آغاز شد و تا ماه مارس ۲۰۱۹ فرصت باقی است تا با اتحادیه اروپا به توافق دست یابند.

  اتحادیه اروپا که در بدو تأسیس اتحادیه‌ای صرفا اقتصادی بود، اکنون یک اتحادیه اقتصادی-سیاسی است که شامل ۲۸ کشور اروپایی می‌شود. ۲۱ کشور از اعضای اتحادیه اروپا عضو «پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو ) هستند. این اتحادیه ۵۰۰ میلیون شهروند دارد.

   

  برچسب ها :

  نظرات