آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ , Tuesday 27 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 96443
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  افشاگری جدید معارض قطری/ ولیعهد‌های عربستان و امارات چشم طمع به ثروت قطر دارند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ «عبدالله بن علی آل ثانی» امروز جمعه در یک فایل صوتی که در برخی سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، ایفای نقش ولی‌عهدان عربستان و امارات در بحران قطر را افشا کرد.

  طبق گزارش وبگاه «عربی ۲۱» ، آل ثانی در این فایل صوتی که گفته می‌شود ۱۵ ژانویه (۲۵ دی ماه) و در ابوظبی ضبط شده است، می‌گوید که علت اصلی بحران قطر این است که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان و «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی چشم طمع به ثروت قطر دوخته‌اند.

  آل ثانی از قطری‌ها می‌خواهد که قدرت و حاکمیت در کشور خود را حفظ کرده و از خرابکاری در کشورشان پرهیز کنند.

  این معارض قطری اشاره می‌کند که از سوی بن زاید و بن سلمان تحت فشارهای شدید و تهدیدات مستمر قرار گرفته تا تسلیم خواسته‌های آنها شود و حتی در نتیجه این فشارها تصمیم گرفته به زندگی خود پایان دهد و خودکشی نماید زیرا به شدت از سوی بن زاید تخت فشار بوده و امارات از بازگشت وی و دخترانش به کشورشان ممانعت می‌کردند.

  وی در این فایل صوتی از سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی قدردانی می‌کند اما بن سلمان ولی‌عهد عربستان را «حیله‌گر» توصیف می‌کند.

  هفته پیش نیز یک فایل صوتی از این معارض قطری منتشر شد که نشان می‌داد وی در امارات تحت بازداشت قرار دارد و پس از انتشار این فایل مسئولان امارات مجبور شدند وی را آزاد کنند و پس از آن آل ثانی که چند روزی نیز در بیمارستان امارات بستری بود با صندلی چرخدار به کویت منتقل شد. (جزئیات بیشتر)

  عبدالله بن علی بن عبدالله بن جاسم آل ثانی فرزند «علی بن جاسم آل ثانی» از نخستین امیران قطر پس از استقلال این کشور و چهارمین حاکم آن است و پس از پدرش، برادرش احمد قدرت را بدست گرفت تا اینکه شیخ خلیفه آل ثانی پدر حمد بن خلیفه آل ثانی امیر سابق قطر به قدرت رسید.

  این معارض قطری بعد از بحران پیش آمده بین قطر و کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر در تابستان گذشته با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان دیدار و مقامات این کشور را به بازگشایی گذرگاه مرزی «سلوی» برای عبور حجاج قطری به عربستان متقاعد کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات