آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ , Monday 26 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96423
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  نیاز‌های مردم را برطرف کنید تا سراغ بیگانگان نروند/ شبکه‌های اجتماعی باید علاج شوند

  به گزارش آوای شمال؛

  علم الهدیآیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در حرم رضوی برگزار شد، با اشاره به ماهیت عناد شیطان با فرزندان آدم که در آیه‌های ۱۶ و ۱۷ سوره اعراف آمده است، گفت: شیطان ادعا می‌کند انسان را محاصره می‌کند و راه‌بندانی برای فرزندان آدم در راه مستقیم ایجاد می‌کند.

  وی با بیان اینکه فصل راهیابی انسان جوانی است، افزود: جوان در خط راهیابی است و می‌خواهد جاده‌ای برای حرکت خود اتخاذ کند، چون راه خدا مستقیم است و راه روشن را انتخاب می‌کند.

  امام جمعه مشهد تصریح کرد: راهی که خدا برای انسان مشخص کرده صراط مستقیم است و انسان به ذات خودش صراط مستقیم را انتخاب می‌کند اما شیطان جلوی حرکت انسان در راه مستقیم راه‌بندان ایجاد می‌کند.

  وی خاطرنشان کرد: این مسئله قابل توجه است که جوانان که در ابتدای تشکیل احساس هویتی هستند اولین مصیبت و مشکلی که برای آنها پیش می‌آید، راه‌بندان شیطان است.

  علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد، با تسلیت حادثه ناگوار و دردمندانه غرق شدن کشتی سانچی و از بین رفتن عزیزان جوان و قدرتمند به خانواده‌های داغدیده گفت: در سایر کشورهای دنیا ناظر امثال حوادث شدیدتر هم بوده‌ایم که مردم از کنار آن می‌گذشتند، اما مردم ما از روز اول دست به دعا برداشتند و بعد از تمام شدن حادثه، داغ آن همه کشور را فراگرفت و تمام مقامات کشور اظهار همدردی کردند که در عرصه هویتی و دینی جامعه ما با ارزش است.

  وی با اشاره به عناصر سودجو و معامله‌گر سیاسی که بی‌توجه بر دردی که بر هموطنان ما وارد شده شروع به شایعه‌پراکنی‌های خائنانه کردند، اظهار کرد: از یک طرف گفتند که این کشتی به سمت کره شمالی می‌رفته، که معلوم شد دروغ می‌گویند و سفیر کره جنوبی رسما اعلام کرد که این میعانات متعلق به کره جنوبی بوده است و با این شایعات نمک به روی زخم داغدیدگان پاشیدند.

  امام جمعه مشهد با بیان اینکه امروز در دنیا شایعه‌پراکنی بزرگترین ابزار دشمن شکست‌خورده ماست، افزود: این جریاناتی که عناصرشان در کلید واژه‌های استکباری دنیاست رحم در دلشان وجود ندارد و برای رسیدن به اهداف سیاسی فجیع‌ترین حرکات را حاضرند انجام دهند.

  علم‌الهدی ادامه داد: آمریکا از اول پیروزی انقلاب با انواع و اقسام شگردهایش مانند کودتا و جنگ تحمیلی و شورش‌های قومی در زوایای کشور شکست خورد، بنابراین فقط یک راه دارد و آن جنگ نرم است.

  وی جدایی مردم از نظام را از اهداف جنگ نرم دانست و افزود: تمام توان این نظام مردم است و اگر مردم از پشتش بیرون بیایند، نظام قابل اسقاط است.

  وی از دیگر اهداف جنگ نرم، به ناامید کردن مردم از نظام و نابود کردن اعتمادشان به اسلام اشاره کرد و گفت: آنها می‌دانند نظام دینی است و مردم مسلمانند و تا زمانی که وابستگی مردم به اهل بیت و معصومین وجود دارد این مردم از این نظام دست‌بردار نیستند.

  امام جمعه مشهد، با بیان اینکه فضای مجازی یک میدان برای شایعه‌پراکنیست، خاطرنشان کرد: این میدان جولان شایعه‌پراکنی و این شبکه‌های اجتماعی که کلیدش دست خارجی‌هاست باید علاج شود، نمی‌شود در این مملکت این مشکل را رها کنیم.

  علم الهدی با بیان اینکه امروز شبکه‌های اجتماعی ابزار زندگی و کاسبی مردم است، افزود: آقای رئیس جمهور فرمودند در یک اتوبان اگر چند نفر تصادف کردند اتوبان را که نمی‌شود بست، حرف درستی هم بود، ضرورت شبکه‌های اجتماعی از یک اتوبان به مراتب بیشتر است.

  وی تاکید کرد: بحث این است که جریان‌های تروریستی با این شبکه‌ها از جوان‌های این مملکت عضوگیری می‌کنند و بچه‌های این مردم را رودرروی مقدسات مردم قرار می‌دهند.

  امام جمعه مشهد با بیان اینکه دشمن توسط شبکه‌های اجتماعی از نوجوان‌ها برای خودش پیاده‌نظام می‌سازد و آنها را به عرصه اغتشاش می‌کشاند، اظهار کرد: در بهره‌برداری از این شبکه‌ها برای زندگی، این همه مفاسد وجود دارد اما مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی را کسی نمی‌خواهد.

  علم‌الهدی با بیان اینکه امنیت سیاسی، اخلاقی و اجتماعی جامعه توسط این شبکه‌ها از بین رفته است، افزود: باید این شبکه‌ها را مدیریت کرد تا مردم به‌خاطر تنظیم ارتباطاتشان این همه فساد را تحمل نکنند.

  وی با تاکید بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: نیاز‌های مردم را برطرف کنید که مردم سراغ بیگانه نروند.

   

  برچسب ها :

  نظرات