آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 28 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96418
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  گزینه‌ای جز عملیات نظامی در شمال سوریه نیست/ اظهارات آمریکا جنگ روانی است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ «نورالدین جانیکلی» وزیر دفاع ترکیه امروز (جمعه) اعلام کرد که عملیات نظامی در عفرین را آغاز خواهند کرد زیرا چاره و گزینه‌ای جز آن ندارند.

  جانیکلی با بیان اینکه برای نابودی عناصر تروریستی در شمال سوریه (شبه‌نظامیان کُرد) گزینه‌ای جز آغاز عملیات نظامی وجود ندارد، تاکید کرد این عملیات در آینده‌ای نزدیک و بدون تاخیر آغاز خواهد شد.

  وی طی یک مصاحبه تلویزیونی، با تاکید بر لزوم آغاز فوری عملیات عفرین در شمال سوریه، گفت تمام تروریست‌ها در این منطقه را نابود می‌کنند.

  به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» وزیر دفاع ترکیه با اشاره به ادامه داشتن تماس‌ها با روسیه در خصوص عملیات عفرین، گفت که روسیه تمام خدمه و پرسنل نظامی خود در شمال سوریه را عقب خواهد کشید.

  جانیکلی همچنین افزود که اطلاعات مورد نیاز درباره تعداد جنگجویان یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ)، تسلیحات و مکان‌های استقرار آنها را در اختیار دارند.

  وی با اشاره به اظهارات متناقض مقامات آمریکایی در روزهای اخیر، گفت بیانیه‌های آمریکا درباره عملیات عفرین، ماهیتی تاکتیکی، با هدف ایجاد ابهامات روزانه و بخشی از جنگ روانی است.

  وزیر دفاع ترکیه درباره دولت سوریه نیز مدعی شد: کاملا مطمئن هستیم که توانایی بشار اسد (رئیس‌جمهور سوریه) برای تهدید کردن ترکیه، بدون حمایت دیگر قدرت‌ها، محدود است.

  جانیکلی البته بمباران مواضع شبه‌نظامیان کُرد در شمال سوریه را به نوعی آغاز عملیات عفرین دانست.

  درپی تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی ۳۰هزار نفری در شمال سوریه بود که ترکیه اعلام کرد عملیات نظامی جهت پاکسازی شمال سوریه از نیروهای دموکراتیک را، که پیشتر بارها تهدید به اجرای آن داشت، به زودی آغاز می‌کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات