آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ , Monday 26 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96347
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

  مسئولان در حادثه کشتی سانچی باید به مردم پاسخگو باشند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ آیت‌الله علی معلمی در مراسم ترحیم شهید خدمت افسرسوم ملوان میلاد عنایتی در قائم‌شهر با بیان اینکه مرگ شهادت این ملوانان بسیار اندوه‌ناک بود، اظهار کرد: خانواده‌های زیادی هستند که اجساد عزیزانشان را نیافته‌اند و ما نیز منتظر دریافت پیکر مطهرش هستیم تا قلب خانواده این عزیز تسکین پیدا کند.

  وی این‌گونه مصیبت‌ها را تلخ و جانکاه دانست و افزود: در قرآن آمده است که خداوند با صابرین است و به خانواده‌های داغدیدگان سفارش کرد که از خداوند منان طلب مغفرت و صبر کنند و هرکه تنگدستی دارد از خدا کمک بگیرد تا خدا او را حمایت کند.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: تمام کارها ارزشمند است، به خصوص کارهایی که در دریا و کشتی صورت می‌گیرد، زیرا خداوند در قرآن ۲۳ مرتبه به کشتی اشاره کرد و این نشان از اهمیت بالای این موضوع است.

  این مسئول ادامه داد: کشتی‌ها برای منفعت مردم در اقیانوس‌ها حرکت می‌کنند تا کالای مورد نیاز مردم را انتقال دهد، این کالا می‌تواند مواد سوختی و یا مواد غذایی باشد و حمل آن حائز اهمیت بوده و کسانی که در این عرصه در کشتی کار می‌کنند کاری مقدس و ارزشمند انجام می‌هند.

  معلمی با بیان اینکه کشتی آنقدر عزیز و ارزشمند است که پیامبر اسلام اهل بیت خود را به کشتی تشبیه می‌کند، خاطرنشان کرد: اگر در این میان گاهی دریا تلاطم پیدا کرده که مصداق بارز آن تلاطم جامعه است و این طوفان ممکن است سیاسی باشدو از طوفان دریا خطرناک‌تر. با توسل به اهل بیت با این طوفان‌ها مبارزه می‌کنیم و اکنون در جریانات طوفان سیاسی باید دید کدام سمت انسان را نجات می‌دهد.

  وی افزود: در این حادثه که کشتی چینی با نفتکش ایران برخورد کرد، چرا به سرعت خود را عقب کشید و از انسانیت عبور کرد و با فاصله یک کیلومتر صحنه را ترک کرد و رفت؟ کسانی که دور میزگرد می‎نشینند باید به این سوال‌ها پاسخ بدهند.

  امام جمعه قائم‌شهر تاکید کرد: قطعاً در این راستا پیگیری‌هایی اتفاق می‌افتد، این موضوع باید روشن شود که اگر جنایتی در کار بود ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح این موضوع را هرگز تحمل نمی‌کنند تا دشمن زبون این‌گونه شرارت به خرج دهد و این کار جنایت جنگی محسوب می‎شود.

  معلمی بیان کرد: دشمنی که جرات مقابله و سینه‎به‎سینه شدن با ما را ندارد ممکن است دست به جنایات این‎چنین بزند که اگر ثابت شود قطعاً بی‎پاسخ نیست و این مسائلی است که در آینده با گذر زمان روشن می‎شود، مسئولان باید پاسخگوی همه خانواده‌ها و ملت باشند و ملت ایران در این راستا حق مطالبه‎گری دارد.

  وی در پایان گفت: خدمتگزاران سرمایه‌های این ملت هستند و فرزندان ما که سختی در دریا را تحمل کردند، کارگر ارزشمندی هستند، آنها کارگران معمولی نیستند چراکه کارگران معمولی نمی‎خواهند خطرپذیر باشند، اصل سفر دریایی درعین تمام زیبایی‌هایش سختی‎های خود را به همراه دارد، شهدای مدافع حرم نیز از همین خانواده‌اند.

  برچسب ها :

  نظرات