آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 28 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96346
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران اعلام کرد

  اختصاص بیش از ۵ میلیارد تومان برای حاشیه‌نشینی ۴ شهر مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ عیسی قاسمی طوسی طی گفت‌وگویی، اظهار کرد: حوزه اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، فساد، فحشا و بی‌بندوباری و مناطق حاد و بحرانی اقدامات مختلفی در دستور کار قرار دارد که از اولویت‌های مهم امور اجتماعی محسوب می‌شود.

  وی با بیان اینکه در مازندران در زمینه مناطق حاد و بحرانی مشکل خاصی نداریم، افزود: امسال ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای بحث حاشیه‌نشینی برای شهرهای نکا، قائم‌شهر، ساری، آمل و بابل درنظر گرفته شده که این اعتبار در اختیار اداره کل راه و شهرسازی برای بازآفرینی و بهسازی مناطق قرار می‌گیرد.

  مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با اعلام اینکه دولت رویکرد مطلوبی به مقابله با آسیب‌های اجتماعی دارد و اعتبارات مناسبی در این زمینه در نظر گرفته است، گفت: اقدامات فرهنگی برخلاف پروژه‌های عمرانی به‌صورت فرآیندی بوده و دست‌کم در یک دوره ۱۰ ساله می‌توان اثرات آن را مشاهده کرد ولی با این وجود باید همه دستگاه‌ها پای کار باشند و در زمینه آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی اقدامات لازم را انجام دهند.

  قاسمی طوسی با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار گرفته است، افزود: مهم‌ترین موضوع این است که همه آمارها به‌صورت شفاف اعلام می‌شود و همه با حساسیت ورود پیدا کردند و از تمام ظرفیت‌ها بهره‌گیری شده است.

  وی به ورود سازمان‌های مردم نهاد به‌منظور رفع و کاهش آسیب‌های اجتماعی در مازندران اشاره کرد و یادآور شد: تلاش ما بر این بوده تا از ظرفیت مردمی در این زمینه بهره‌گیری شود.

  مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران در پایان گفت: باید برنامه‌های غنی و مؤثر فرهنگی برای جامعه تدارک دیده شود که در همین زمینه سند نشاط اجتماعی در حال تدوین است.

  برچسب ها :

  نظرات