آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ , Tuesday 27 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96345
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > اقتصادی
 •   

  معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی در مازندران:

  نقشه ملی استعلامات در کشور راه‌اندازی شد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حسین میرشجاعیان صبح امروز در جلسه شورای اداری استان مازندران، اظهار کرد: در اوایل دولت یازدهم وضعیت متغیر اقتصادی کشور مناسب نبود.

  وی افزود: برای فروش نفت با مشکل مواجه بودیم، میزان فروش نفت به شدت کاهش پیدا کرده و حتی به زیر یک میلیون بشکه در روز رسیده بود، همین مقدار نفتی هم که فروش می‌رفت برای انتقال پول دچار مشکل بودیم.

  معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی خاطرنشان کرد: امکان ورود منابع مالی در کشور به دلیل سیاست‌های تحریمی پولی و مالی وجود نداشت.

  میرشجاعیان ادامه داد: قوانین دست و پاگیری هم در کشور به ویژه برای شرکت‌های خرد وجود داشت.

  وی با اعلام اینکه در حال حاضر هزار و ۷۷۰ مجوز در کشور وجود دارد، گفت: سرعت کسب مجوز کم و زمان حذف آن طولانی است، برای ایجاد مجوز پنج دقیقه زمان لازم است ولی زمان حذف آن پنج ماه زمان می‌برد.

  معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی اضافه کرد: تحول زمانی اتفاق می‌افتد که مدیر ارشد هر دستگاه خواستار تحول باشد، این عزم و اراده چندان در بین دستگاه‌ها وجود ندارد، مدیران ارشد خواستار تحول هستند ولی مدیران میانی چندان به این موضوع توجه نمی‌کنند.

  این مسئول خاطرنشان کرد: زمانی که به دستگاه‌ در ارتباط با طولانی شدن صدور مجوزها صحبت می‌کنیم، با سیستم پاسکاری مجوزدهی مواجه هستیم و همین موضوع باعث طولانی شدن سیستم مجوزدهی می‌شویم.

  میرشجاعیان بیان کرد: برای برون‌رفت از این مشکل نقشه ملی استعلامات کشور راه‌اندازی شده است، در این روش تبادل و سرعت اطلاعات افزایش پیدا می‌کند و دستگاه کم‌کار در این بخش مشخص می‌شود.

  وی با اعلام اینکه اجرای دولت الکترونیک در کشور مغفول مانده است، اظهار کرد: ۴۵ درصد استعلامات کشور در خارج از قوه مجریه است، نزدیک ۳ میلیون پروانه صنفی در کشور داریم و نزدیک ۱۰ میلیون نفر با شغل‌های حوزه اصناف مستقیم ارتباط دارند.

  معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: در کشور خلا قوانین و مقررات نداریم ولی با وجود قوانین شاهد بهبود وضعیت کسب و کار نیستیم، به این دلیل که نظام بروکراسی کشور ما تصمیم نگرفته است که خودش را به روز کند.

  این مسئول در پایان تصریح کرد: این سامانه در استان مازندران هم راه‌اندازی می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات