آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ , Monday 26 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96150
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ دی, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  نامجومطلق: استقلال می‌تواند امیدوار باشد اگر پرسپولیس افت کند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ درباره تساوی یک بر یک استقلال مقابل سایپا در هفته نوزدهم لیگ برتر اظهار داشت: بازی خوبی را شاهد بودیم، از این جهت که سایپا تیم بسیار خوبی بود و یکی از بهترین بازی‌های خود را در این فصل به نمایش گذاشت. استقلال روند رو به رشدی از نظر فنی و امتیاز گرفتن داشت و در دیدارهای گذشته خوب و منطقی بازی می‌کرد. در این بازی اما، نیمه اول پایاپای بود. استقلال در نیمه دوم به خاطر شرایط بازی و اینکه خیلی زود به فکر حفظ نتیجه افتاد، تعویض‌هایی انجام داد تا بازی را کنترل کند، اما این تعویض‌ها نتیجه معکوس داشت.

  وی افزود: استقلال در بازی‌های قبلی با میدان‌داری و گرفتن نبض بازی، موج دوم حمله را انجام می‌داد و به گل می‌رسید. برابر سایپا اقتداری که از خط هافبک استقلال در گذشته دیده بودیم را شاهد نبودیم. تعویض‌ها تیم را به عقب برد و زمانی که سایپا نبض بازی را در اختیار گرفت، روی ضربات ایستگاهی چند بار موقعیت ایجاد کرد و به گل رسید. دو توپ آنها به تیر دروازه خورد، یکی دو ضربه وارد دروازه نشد و یکی دو موقعیت را هم سیدحسین حسینی گرفت. اینها حکایت از برتری سایپا داشت. استقلال همیشه شرایطی را برای موج دوم حمله و یورش به دروازه را ایجاد می‌کرد، اما این بار شاهد این مسئله نبودیم، چرا که تعویض‌ها برای حفظ نتیجه بود و شهامت را به سایپا داد تا به سمت دروازه استقلال بیاید.

  پیشکسوت استقلال خاطرنشان کرد: این طبیعی است که استقلال در یک بازی خوب نباشد. با این وجود، نباید از تفکرات فنی در نتیجه بازی با سایپا بگذریم. بازیکنی مانند داریوش شجاعیان سرعتی و پا به توپ است و اگر قرار باشد به هر دلیلی تعویض شود، بازیکنی چون مهدی قائدی می‌توانست وارد زمین شده و به تیم کمک کند.

  نامجومطلق در مورد فرصت گلزنی که علی قربانی دقیقه آخر بازی از دست داد، گفت: قربانی بازیکن بسیار خوبی است که اگر از او استفاده بهینه شود، می‌تواند بازیکن کارسازی باشد. او دوندگی دارد و روی هوا خوب کار می‌کند. عمده ضعف استقلال از شروع فصل عدم گلزنی مهاجمان بوده که مورد انتقاد قرار گرفته است. انتظار داشتیم با جذب بازیکن این نقیضه برطرف شود، اما تا این هفته این اتقاق نیفتاده است. شفر هم به خاطر همین موضوع، تاکتیک تیمی را تغییر داده و کاری کرده که استقلال در موج دوم بتواند به محوطه جریمه نزدیک شود.

  پیشکسوت استقلال در خصوص شانس قهرمانی آبی‌پوشان با توجه به اختلاف ۱۶ امتیازی با پرسپولیس گفت: فاصله امتیاز با پرسپولیس زیاد شده، اما هنوز شانس قهرمانی وجود دارد. اگر استقلال روند رو به رشد خود را حفظ کند و پرسپولیس افت فنی داشته باشد، ممکن است اتفاقاتی بیفتد اگر چه استقلال توان نایب قهرمانی را دارد.

  برچسب ها :

  نظرات