آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ , Sunday 25 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96085
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ دی, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  آثار برجام الی یوم‌القیامه باقی می‌ماند/ اگر به تعهدات بین‌المللی احترام نگذاریم، باید فاتحه تمدن را بخوانیم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در اختتامیه جشنواره فارابی گفت: امروز برای کسی تردیدی وجود ندارد که توسعه در کشور در کنار علوم تجربی بدون رشد پیشرفت در علوم انسانی امکانپذیر نیست.

  وی افزود: امروز در منطقه گروه‌هایی که به جنایات پرداختند از بمب، موشک، اینترنت و فضای مجازی استفاده کردند، کسانی که منطقه خاورمیانه را به آتش کشیدند کسانی بودند که از فهم درست دین و مسائل اجتماعی عقب مانده بودند.

  رئیس جمهور تصریح کرد: صنعت هسته ای می‌تواند در بسیاری از علوم و فنون به نفع جامعه باشد و استفاده ناردست از این علم جامعه و کشوری را به نابودی بکشاند

  روحانی ادامه داد: اینکه رهبر انقلاب می‌فرماید استفاده، ساخت، انبار و نگهداری سلاح کشتار جمعی حرام است به این دلیل است که علوم انسانی و اسلامی باید پیشتاز صنعت باشد.

  وی اظهار کرد: تحول در علوم انسانی با مهندسی درست نمی‌شود، علوم انسانی را نمی‌توان مهندسی کرد، علوم انسای با پول پیشرفت نمی‌کند و سفارش متحول نمی‌شود.

  روحاین گفت: اعتماد وقتی باقی می‌ماند که دولت بعد به تعهدات دولت قبل پایبند بماند، خوشحالم که حاکمیت کاخ سفید در بهم ریختن تعهدات بین المللی و در ایستادیگی دربرابر مصوبه شورای امنیت سازمان ملل و توافق ۷ کشور ناموفق بود

  رئیس جمهور تاکید کرد: ما در برجام موفقیت‌های به دست آوردیم که هیچ وقت از بین نمی‌رود و هیچ کسی نمیتواند آن را از بین ببرد.

  وی افزود: اگر کسی روزی بیاید همه برجام را از بین ببرد، ببرد، این پیروزی برای ما باقی خواهد ماند، ما ثابت کردیم ایران راستگوست و دنبال سلاح هسته‌ای نیست.

  روحانی اظهار کرد: معنی خاتمه یافتن پی ام دی، به معنای آن است که ایران راست گفته و معاندان ایران دروغ گفتند، این پیروزی دائم و همیشگی است، در برجام کاری کردیم که دنیا بپذیرد ایران حق دارد تحقیق و توسعه هسته‌ای خود را ادامه دهد.

  رئیس جمهور تصریح کرد: بعضی‌ها هنوز ابعاد مسئله برجام را لمس نکرده اند، برجام یک آثار دائم دارد که الی یوم القیامه از بین نمیرود.

  این خبر در حال تکمیل است…

  برچسب ها :

  نظرات